szombat, április 27, 2024
HomePremier LeagueCsak Cristiano Ronaldo lőtt gólt: Szerencsés pont nem elég az aggódó ManUnitednek

Ralf Rangnick és Thomas Tuchel 1-1-es döntetlent ért el az Old Traffordon, a Chelsea volt a jobb csapat. A ManUnited viszont ismét Cristiano Ronaldóra támaszkodhatott.

Két meccsel a vége előtt és öt pont a hátránya a negyedik helyezett Arsenal mögött a Manchester United Bajnokok Ligája-kilátásai nem állnak jól, de a Vörös Ördögök a Chelsea ellen megmutatták, hogy még nem végeztek a szezonnal.

Még nem végeztek a szezonnal.
Az

United komoly hozzáállást mutatott, jól helyezkedett, és kezdetben megpróbált támadólag hatni. Ezek azonban kevésnek bizonyultak, mivel a döntő passzok nem érkeztek meg az utolsó harmadban. Cristiano Ronaldo 13 perc után elvégzett sikertelen fejrúgása volt sokáig az egyetlen izgalom a rekordbajnok oldalán.
A

Chelsea Rüdigerrel, Wernerrel és Havertzzel a kezdő tizenegyben többet birtokolta a labdát, és több lehetőséget is kialakított (James, 5., Kanté, 19.) – de a befejezések minősége nem volt különösebben jó. Nem meglepő módon a játék sokáig tartott.

Összességében a United túlságosan kivárásra játszott, a Vörös Ördögökből láthatóan hiányzott a kockázatvállalási hajlandóság, ami végül oda vezetett, hogy a játék nagy része a házigazdák térfelén zajlott – de semmi több. A Chelsea elkötelezett volt, de nem tudott átütő erőt kifejteni. Mivel Havertz két jó lehetőséget is elpuskázott (28./36.), így gólnélküli eredménnyel ment a meccs a szünetre.

CR7 azonnal válaszol

A szünet után nem sok minden változott: a Chelsea jobban játszott és nyomott előre, de gyakran küzdött a védekezésben keveset engedő manchesteriekkel szemben – egy kivétellel: Alex Tellesnek láthatóan gondjai voltak Jamesszel, akit elég gyakran engedtek keresztbe. Így volt ez egy óra elteltével is, amikor James vitte befelé a labdát, Havertz fejjel Marcos Alonsóhoz hosszabbított, ő pedig egy erőteljes lövéssel a jobb sarokba jegyezte a megérdemelt vezetést a kékeknek.

A Vörös Ördögök válasza nem váratott sokáig magára – és ez nem más volt, mint Cristiano Ronaldo. A portugál a meccs nagy részében visszafogott volt, de most egy remek Matic-asszisztot erősen átvett és száraz góllal 1-1-re alakította az állást (62.).

Vissza a régi kerékvágásba

Az egyenlítő gól ismét nem volt ébresztő, csak arra volt jó, hogy a mutatót visszaállítsa a nullára. Az 1:1 után a ManUnited visszatért a korábban begyakorolt romboló játékstílusához, míg a Chelsea fáradhatatlanul futott, de hiányzott a végső csattanó. Lukaku és Pulisic 20 perccel a vége előtt történt cseréje semmit sem változtatott ezen.

Amikor a csatár James pechjére a kapufa mellé lőtt (80.), már egyértelmű volt, hogy a Chelsea nem fogja megszerezni a remélt idegenbeli győzelmet. A londoniak, akik 1-1-es döntetlennel megszilárdították harmadik helyüket, most vasárnap Liverpoolban az Everton FC (15 óra) otthonában várják a győzelmet, míg a United másnap a Brentford otthonában folytatja szereplését.

Akkor már nem az élvonalról szól a rekordbajnok számára, hanem az Európa Liga-hely bebiztosításáról, elvégre a West Ham látótávolságon belül van. A hetedik helyezett három ponttal van lemaradva a Unitedtől, de egy meccsel kevesebbet is játszott, és jobb a gólkülönbsége is.