четвъртък, март 28, 2024
HomePremier LeagueСамо Кристиано Роналдо вкара: щастливата точка не е достатъчна за притеснения ManUnited

Ралф Рангник и Томас Тухел завършиха наравно 1:1 на „Олд Трафорд“, а Челси беше по-добрият отбор. Ман Юнайтед, от друга страна, отново може да разчита на Кристиано Роналдо.

Два мача преди края и пет точки зад четвъртия Арсенал перспективите на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига не изглеждат добре, но „червените дяволи“ показаха срещу Челси, че все още не са приключили със сезона.

United показаха сериозно отношение, бяха добре позиционирани и първоначално се опитаха да направят своя атака. Но те бяха малко, тъй като решаващият пас не се получаваше в последната третина. Неуспешният удар над вратата на Кристиано Роналдо след 13 минути беше единственото вълнение от страна на рекордните шампиони за дълго време.

Челси, с Рюдигер, Вернер и Хаверц в стартовата единадесеторка, владееше повече топката и създаде няколко шанса (Джеймс, 5-ти, Канте, 19-ти) – но качеството на завършващите удари не беше особено добро. Не е изненадващо, че играта продължи дълго време.

Като цяло Юнайтед играеше твърде изчаквателно, на „червените дяволи“ видимо им липсваше желание да поемат рискове, което в крайна сметка доведе до това, че голяма част от мача се развиваше в половината на домакините – но нищо повече. Челси бяха ангажирани, но не развиха никаква пробивна мощ. Тъй като Хаверц също пропусна две добри възможности (28./36.), играта се оттегли на почивката без голове.

CR7 отговаря веднага

Нямаше много промени след почивката: Челси беше по-добър и натисна напред, но често се бореше срещу страна от Манчестър, която не позволяваше почти нищо в защита – с едно изключение: Алекс Телес имаше видими проблеми с Джеймс, на когото беше позволено да пресича доста често. Така беше и след час игра, когато Хамес вкара топката в игра, Хаверц я продължи с глава към Маркос Алонсо и той с мощен удар в десния ъгъл отбеляза заслужената преднина за „сините“.

Отговорът на „червените дяволи“ не закъсня – и това беше не кой да е, а Кристиано Роналдо. Португалецът беше потиснат през по-голямата част от мача, но сега се възползва силно от отлична асистенция на Матич и вкара сух гол за 1:1 (62-ри).

Завръщане към стария режим

Изравнителният гол отново не беше събуждане, а само връщане на стрелките към нулата. След 1:1 МанЮнайтед се върна към практикувания досега разрушителен стил на игра, докато Челси тичаше неуморно, но му липсваше финален удар. Смените на Лукаку и Пулишич 20 минути преди края не промениха това.

Когато нападателят Джеймс нямаше късмет с гол в гредата (80-ата минута), беше ясно, че Челси няма да постигне победата, на която се надяваше. Лондончани, които затвърдиха позицията си на трето място с равенство 1:1, сега ще търсят победа в Ливърпул в неделя срещу ФК Евертън (15:00 ч.), докато Юнайтед продължава кампанията си на следващия ден у дома срещу Брентфорд.

Тогава вече не става дума за топ полета за рекордните шампиони, а по-скоро за осигуряване на място в Лига Европа, тъй като Уест Хем е в полезрението. Седмият отбор изостава на три точки от Юнайтед, но е изиграл и един мач по-малко и има по-добра голова разлика.