kedd, április 16, 2024
HomeChampions LeagueKlopp változtatásainak kritikája - Emery bejelentése a visszavágó előtt

Klopp változtatásainak kritikája – Emery bejelentése a visszavágó előtt

Az FC Liverpoolnak van a legnagyobb esélye arra, hogy újabb Bajnokok Ligája-döntőbe jusson. Jürgen Kloppnak mégis meg kellett hallgatnia a csendes kritikát.

Az FC Liverpoolnak szerdán sikerült az, ami a Juventus Torinónak és az FC Bayernnek az előző fordulókban nem: újra és újra feltörte a Villarreal védőrúdját, de mindenekelőtt egyszer sem forgott komoly veszélyben, hogy gólt kapjon.

Nem volt komoly veszélyben, hogy gólt kapjon.

Mert az ellenpréselés „kiválóan működött” (Jürgen Klopp), a vendégek mindössze egyetlen lövést tudtak leadni a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, és az sem volt célba találó. A Liverpool sem tehette volna egyértelműbbé, hogy ki a döntő favoritja.

Ennek ellenére Klopp a tőle megszokott óvatos volt az időközi pontszám értékelésében. „2-0, félidő, se több, se kevesebb” – mondta, és kötelességtudóan figyelmeztetett: „Ez egy veszélyes eredmény. Még semmi sem történt.” A második mérkőzésen – a vendéggólok szabálya nélkül – csapatának „teljes készültségben” kell lennie, és úgy kell játszania, „mintha nem lenne mit védeni”.

TV szakértő Owen aggódik, hogy a Villarrealnak „még mindig van pulzusa „

Maga Klopp is csökkentette az esélyét egy még jobb kezdő pozícióra? „Szerintem olyan változtatásokat eszközölt, amelyek szinte nem is ösztönöztek minket arra, hogy újabb gólt szerezzünk” – kritizált halkan Michael Owen, a „BT Sport” szakértője. Az például, hogy Klopp a sokkal védekezőbb Joe Gomezt hozta be Trent Alexander-Arnold helyett, nem tetszett a korábbi liverpooli támadónak.

„Megspórolt némi energiát” – mondta Owen, hozzátéve, hogy szerinte a harmadik góllal eldőlt volna a mérkőzés. Most azonban még életben volt a visszavágón. „A Villarrealnak még mindig van pulzusa.”

Mivel még három bajnoki cím is lehetséges, szombaton korán kezdődik a Premier League (13.30 a Newcastle otthonában) és nagynevű kispados lehetőségek állnak rendelkezésre, Kloppot tényleg nem lehetett hibáztatni azért, hogy a gólszerző Sadio Mané, a csapatkapitány Jordan Henderson (mindketten a 72. percben), Alexander-Arnold és Luis Diaz (mindketten a 81. percben) lekerült a pályáról. Ennek ellenére a záró szakaszban a mérkőzés valóban inkább egy kevésbé intenzív edzőmeccs jellege volt. A vörösök irányítottak, és úgy tűnt, elégedettek az eredménnyel – akárcsak a Villarreal.

Emery: A második szakasz „teljesen más lesz „

A spanyolok most már teljes erőbedobással készülnek a keddi visszavágóra , amelyet a Juve és a Bayern elleni mérkőzéssel ellentétben otthon játszanak majd. „Otthon megpróbálunk majd változtatni valamin, talán taktikailag” – jelentette be Unai Emery edző, akinek a kontratámadásos játékterve egyáltalán nem vált be Liverpoolban. „A játék nagyon más lesz.” Bejelentése: „A mainál többet kell majd szenvedniük. „

However, Klopp azonban ezt amúgy is feltételezte. „Tudjuk, hogy trükkös légkör vár ránk. Ezek a játékosok, ez az edző minden erejükkel küzdeni fognak érte.” De: „Nekem az tetszik, hogy mi is minden erőnkkel harcolni fogunk. „