péntek, május 3, 2024
HomePremier LeagueCristiano Ronaldo megtörte a varázslatot: a ManUnited mégis nyerhet

Cristiano Ronaldo megtörte a varázslatot: a ManUnited mégis nyerhet

A legutóbbi csalódást keltő eredmények után a Manchester United nagy pontokat gyűjtött a Brighton & Hove Albion ellen a Bajnokok Ligája-helyekért folytatott versenyfutásban. Cristiano Ronaldo végre újra ünnepelhetett a 2-0-s győzelem után.

Megszerezted a vezetést, majd újra eladtad? A Burnley elleni 1-1-es és a Southampton elleni 1-1-es döntetlennel ellentétben a Manchester Unitednek ezúttal sikerült megtartania a soványka előnyt. Sokáig azonban nem úgy tűnt, hogy ez a Brighton & Hove Albion ellen hazai pályán megtörténik.

Ralf Rangnick ideiglenes edző csapata Elanga, Fred és Lindelöf helyett Rashforddal, Pogbával és Varane-nal kezdett, de nehezen lendült játékba. A Brighton meglepetéscsapata a jelenleg az egyik legjobb angol edzőnek tartott Graham Potter edző körül a kezdetektől aktív volt, és korán nyomás alá helyezte a Vörös Ördögöket. A Seagulls első esélye Moder révén volt (5.). A másik oldalon Sancho nem tudta legyőzni Sanchezt (6.).

Brighton jobb – De Gea véd

A következőkben azonban a játék ismét szinte kizárólag a vendégeké volt, akik határozott és magabiztos rövidpasszos játékot játszottak. A sápadt és fantáziátlan Vörös Ördögök küzdöttek – és a 39. percben de Geának köszönhették: a spanyol kapus bravúrosan hárította Moder fejesét, így megakadályozta, hogy gólt szerezzenek, aminek gólnak kellett volna lennie. A mérkőzés gólnélküli eredménnyel vonult az öltözőbe.

Vörös Ördögök esélyfesztiválja

A második félidőnek többet kellett volna nyújtania az eseménytelen első félidő után. Alig néhány perccel a folytatás után Cristiano Ronaldo egy erőteljes lövéssel megtörte a varázst (51.) – és egyben véget vetett hat mérkőzés óta tartó gól nélküli időszakának. Nem sokkal később a Brighton Dunk vészmegállításával gyengült meg (54.).

Ezt követően az angol rekordbajnokok támadásba lendültek. De sem Cristiano Ronaldo, sem Bruno Fernandes nem tudta növelni az előnyt az ígéretes lehetőségek ellenére sem (66., 71., 75.). Így a Unitednek ismét meg kellett remegnie, és szerencséje volt, hogy Moder lövésével csak a keresztlécet találta el (78.).

De ezt leszámítva a második félidőben a tíz Sirályból kevés volt. Röviddel a vége előtt Bruno Fernandes megszüntette az utolsó kételyeket és megszerezte a 2:0 (90.+7) végeredményt. A Manchester United így ismét feljött a negyedik helyre, és vasárnap (15 órakor) a kiesőjelölt Leeds United otthonában újabb győzelemre kell törekednie. A Brighton szombaton (16 órakor) a kiesőjelölt Burnley ellen lép pályára.