петък, май 3, 2024
HomePremier LeagueКристиано Роналдо прекъсва заклинанието: ManUnited може да спечели все пак

Кристиано Роналдо прекъсва заклинанието: ManUnited може да спечели все пак

След последните разочароващи резултати Манчестър Юнайтед събра важни точки срещу Брайтън & Hove Albion в надпреварата за местата в Шампионската лига. Кристиано Роналдо най-накрая успя да празнува отново при победата с 2:0.

Получихте преднина и след това отново я предадохте? За разлика от равенството 1:1 в Бърнли и 1:1 със Саутхемптън, този път Манчестър Юнайтед успя да задържи крехката си преднина. Дълго време обаче не изглеждаше, че това ще се случи у дома срещу Brighton & Hove Albion.

Временният треньор Ралф Рангник започна с Еланга, Фред и Линдельоф вместо Рашфорд, Погба и Варан, но трудно се справи. Изненадващият отбор на Брайтън около треньора Греъм Потър, който е смятан за един от най-добрите английски треньори в момента, беше активен от самото начало и постави „червените дяволи“ под напрежение още в началото. Чайките имаха първата възможност с Модър (5). От друга страна, Санчо не успя да победи Санчес (6-и).

Brighton better – De Gea saves

В последствие обаче играта отново принадлежеше почти изцяло на гостите, които играеха решително и уверено с къси пасове. Бледите и безидейни „червени дяволи“ се бореха – и трябваше да благодарят на де Хеа в 39-ата минута: испанският вратар спаси блестящо удара с глава на Модър, за да предотврати това, което трябваше да бъде гол. Играта се прибра в съблекалните без голове.

Фестивал на шанса на Червените дяволи

Второто полувреме трябваше да предложи нещо повече след неспокойното първо полувреме. Само няколко минути след подновяването на играта Кристиано Роналдо прекъсна заклинанието с мощен изстрел (51-ва минута) и сложи край на периода си от шест мача без гол. Малко по-късно Брайтън се отслаби със спешното спиране на Дънк (54.).

След това английските рекордьори преминаха в атака. Но нито Кристиано Роналдо, нито Бруно Фернандес успяха да увеличат преднината си въпреки обещаващите шансове (66., 71., 75.). Така Юнайтед отново трябваше да трепери и имаше късмет, че Модър удари само напречната греда с изстрела си (78.).

Но освен това през второто полувреме десетте Чайки не показаха почти нищо. Малко преди края Бруно Фернандес премахна последните съмнения и вкара последния гол за 2:0 (90.+7). По този начин Манчестър Юнайтед се върна на четвърто място и трябва да се стреми към нова победа в неделя (15:00 ч.) при изпадащите Лийдс Юнайтед. Брайтън се изправя срещу Бърнли в събота (16:00 ч.).