vasárnap, május 5, 2024
HomeWorld Cup 2022Cacace későn váltja meg Új-Zélandot

Cacace későn váltja meg Új-Zélandot

Új-Zéland 1-0-ra legyőzte Tahitit és ezzel 2010 óta először jutott ki a világbajnokságra – most a Salamon-szigetekkel találkozik az óceániai világbajnoki selejtező döntőjében

Az Új-Zéland és Tahiti közötti mérkőzés a kezdetektől fogva a várakozásoknak megfelelően alakult. A vendégek mélyen a saját térfelükre húzódtak vissza, és átengedték a labdát az All Whitesnak – de a hazaiak nem sokat tudtak tenni a szoros védelem ellen. Csak a 29. percben Garbett fejelt öt méterről a kapu fölé.

Hét perccel később a Newcastle támadója, Wood került először középpályára – de fejese balról a kapu mellé szállt. Mivel Tahiti továbbra is szenvedélyesen védekezett, Új-Zéland pedig nem talált rést, a szünetben gólnélküli döntetlen maradt.

Új-Zéland sarokrúgásai veszélyt jelentenek

A második félidőben Új-Zéland különösen veszélyes volt a játékrészben. Előbb egy sarokrúgást követő kavarodás után Reid fejelt a kapu felé – Tahiti kapusa, Teamotuaitau a helyén volt, hogy megakadályozza a hátrányt (48.), majd Tuiloma fejesét Heitaa kavarta le a vonalról a már legyőzött kapusnak (55.).

Ezután eltartott egy ideig, mire a fehérmezesek megváltó gólt szereztek. Cacece, aki az FC Empoli játékosa, közelről talált be (70.). Tahiti szemszögéből nézve szinte még keserűbb volt. Tuiloma azonban csak a kapufára fejelt (73.).

Mivel Tahiti a hátrány ellenére is hű maradt a taktikájához, és továbbra is két négyfős sort állított fel a saját büntetőterülete előtt, Wood & Co-nak nem okozott nehézséget megtartani az 1-0-s vezetést.

Ezzel Új-Zéland bejutott az óceániai világbajnoki selejtezők döntőjébe, amelyet jövő szerdán (18:00) játszanak. A Salamon-szigetek, akik az elődöntőben legyőzték Pápua Új-Guineát, ott várnak majd rájuk.