péntek, április 26, 2024
HomeSerie ABrahim Diaz bravúrja: a Milan súlyosbítja a Juve válságát

Brahim Diaz bravúrja: a Milan súlyosbítja a Juve válságát

Az AC Milan megérdemelten nyert 2-0-ra a Juventus Torino ellen szombat este. A Rossoneri így továbbra is az élen marad, és egyben súlyosbítja az Öreg Hölgy válságát

A hét folyamán mindkét csapat más-más estét töltött a Bajnokok Ligájában. Míg a Milan 3-0-ra kikapott a Chelsea otthonában, addig a Juventus 3-1-es győzelmet ünnepelhetett a Maccabi Haifa ellen. Mindkét oldalon négy változás történt a kezdő tizenegyben stresszkezelési okokból, a Milan többek között Theót is visszahozta.

A francia azonban kezdetben nyomás alatt látta a csapatát. A Juve agresszívan kezdett, magas szinten nyerte a labdát, és megteremtette a mérkőzés első lehetőségeit. Cuadrado lőtt mellé ígéretes helyzetből a jobb oldalon (9.), Milik Tatarusanu személyében talált gazdára (12.). Aztán a Rossoneri felébredt és veszélyessé vált. Egy jobbról elvégzett szöglet után, amelyet Kalulu hosszabbított meg, Rafael Leao közelről a kapufát találta el (21.).

Tomori megbünteti a Juvét

14 perccel később a szemfüles portugál ismét az alumíniummal volt elfoglalva, Rafael Leao 20 méterről leadott csavart lövése a jobb szélső kapufát találta el. A Milan most megadta az alaphangot – és megérdemelten szerzett vezetést még a szünet előtt: Giroud egy szöglet után Tomori mellett lőtt el, de a védő gyorsan reagált, megfordult és a kipattanót fordulásból a hálóba helyezte (45.+1).

Brahim Diaz is hozzáteszi a magáét

A folytatás után a Milan még mindig mindent kézben tartott, Allegri tanácstalanul nézett az oldalvonal mellett, mert kevés támadó ötlete volt csapatának. Vlahovics is a levegőben volt – majd a szerb egy téves passzal kezdeményezte a 2:0-t a Milannak: Brahim Diaz a támadó pontatlan passzát a felezővonalnál vette fel, begyújtotta a turbót, és öregnek állította be Bonuccit és Miliket. Szczesny még kéznél volt a büntetőterületen belüli befejezésénél, de a labda így is a hálóba került (54.).

Ez gyakorlatilag eldöntötte a meccset, mert hiába volt még sok idő a meccsből, a Juventusnak alig sikerült valamit előrevinnie. Milik rövid időre veszélyt teremtett, de Tatarusanunak nem okozott gondot a lengyel fejese. Nem sokkal a vége előtt a csereként beállt Kean került jól a büntetőterületen belülre, de Kalulu éppen csak blokkolni tudta a joker lövését, így megakadályozva, hogy az utolsó percek még egyszer izgalmassá váljanak.

A Milannak sikerült megtartania a 2-0-s győzelmet és tartani a lépést a listavezető Napolival. A Juve két korábbi győzelme ellenére ismét válságba került, és a lemaradás az éllovashoz képest egyelőre hét pont. A Napoli azonban vasárnap (18.00) egy Cremona elleni győzelemmel tovább növelhetné ezt a különbséget.

A Rossoneri most kedd este a Chelsea FC-t fogadja a CL csoportkörének második mérkőzésén (21:00). A Juventus kedden (18.45) szintén játszik, de idegenben kell utaznia Haifába.