hétfő, május 20, 2024
HomeBasketballBlossomgames Korbleger beschert Ulm den Sieg

Blossomgames Korbleger beschert Ulm den Sieg

Miután három mérkőzést is el kellett törölni, csak a Hamburg-Ulm mérkőzésre került sor szombat este a BBL-ben. Egy szoros mérkőzésen a ratiopharm szűken megtartotta a fölényét.

Az első félidő oda-vissza alakult, mindkét csapat támadósorai domináltak. A Hamburg az első 20 percben 50 pontot dobott, de csak eggyel volt jobb, mivel az Ulm támadásban is jó ritmusra talált.

A harmadik negyedben a vendégek fokozták a védekezésüket, és mindössze 13 pontot engedélyeztek. Semaj Christon és Jaron Blossomgame támadójátékának köszönhetően a ratiopharm az utolsó tíz perc előtt kissé elhúzott (73:63).

A tornyoknak eszük ágában sem volt feladni. A saját szurkolóik által felbuzdulva visszajöttek – és hirtelen 77-76-ra vezettek, alig hat perccel a vége előtt. A házigazdák most már az élre álltak, és közel voltak a győzelemhez. Ez azonban nem volt elég, mert az Ulm a záró szakaszban is megőrizte fölényét. Blossomgame tíz másodperccel a vége előtt 91-90-re alakított kosara jelentette a győzelmet, mivel Caleb Hamesley ezután kihagyta a hárompontosát. Az Ulmnak ez volt sorozatban az ötödik győzelme a versenyen.

Homesley végigjátssza – Három ulmi játékos is 20 pont fölött

Újabb számsorozat a játékból: A Hamburg játékosa, Maik Kotsar volt a mérkőzés legjobbja 24 ponttal. Közvetlenül mögötte három ulmi játékos következett: Christon (23 pont), Sindarius Thornwell (22) és Blosomgame (21) is 20 pont fölé jutott. Szintén említésre méltó: a hamburgi Homesley végigjátszotta a 40 percet.

Hamburg Towers – ratiopharm Ulm 90:91 (25:25,25:24,13:24,27:18)
Pontok Hamburg Towers: Kotsar 24, J. Brown 20, Christen 17, Homesley 16, Z. Brown 7, Dileo 6
Pontok a ratiopharm Ulm csapatának: Christon 23, Thornwell 22, Blossomgame 21, Herkenhoff 9, Felicio 6, Zugic 6, Krimmer 2, Rataj 2.