четвъртък, май 9, 2024
HomeBasketballBlossomgames Korbleger beschert Ulm den Sieg

Blossomgames Korbleger beschert Ulm den Sieg

След като три мача трябваше да бъдат отменени, само мачът Хамбург срещу Улм се проведе в събота вечер в BBL. В един равностоен мач ratiopharm за малко да запази предимство.

Първото полувреме беше равностойно, като и двата отбора бяха доминирани от своите офанзивни линии. Хамбург вкара 50 точки през първите 20 минути, но остана само с една, тъй като Улм също намери добър ритъм в нападение.

В третата четвърт гостите увеличиха интензивността си в защита и допуснаха само 13 точки. Със Семай Кристън и Джарон Блосомгейм, които водеха атаките, Ратифарм се откъсна леко преди последните десет минути (73:63).

Нямаше мисъл да се откаже за кулите. Окуражени от собствените си фенове, те се върнаха и изведнъж поведоха със 77:76 малко по-малко от шест минути преди края. Домакините вече бяха на върха и близо до победата. Но това не беше достатъчно, защото Улм запази предимство в заключителната фаза. Десет секунди преди края кошът на Блосъмгейм за 91:90 означаваше победа, тъй като Кейлъб Хеймзли пропусна да вкара тройка. Това беше петата поредна победа на Улм в състезанието.

Хоумсли играе през – Трима играчи на Улм над 20 точки

Друг набор от номера от играта: Майк Коцар от Хамбург е най-добрият реализатор в мача с 24 точки. Трима играчи на Улм следваха непосредствено след тях: Кристън (23 точки), Синдариус Торнуел (22) и Блосомгейм (21) вкараха повече от 20 точки. Заслужава да се отбележи и това, че Хоумсли от Хамбург игра през всичките 40 минути.

Hamburg Towers – ratiopharm Ulm 90:91 (25:25,25:24,13:24,27:18)
Боли Хамбургски кули: Kotsar 24, J. Brown 20, Christen 17, Homesley 16, Z. Brown 7, Dileo 6
Точки за ratiopharm Ulm: Кристън 23, Торнуел 22, Блосъмгейм 21, Херкенхоф 9, Фелисио 6, Зугич 6, Кримър 2, Ратай 2