szombat, július 27, 2024
HomeLa LigaBellingham nyitja a gólok sorát: a Real lendületben maradt

Bellingham nyitja a gólok sorát: a Real lendületben maradt

A Real Madrid sorozatban kilencedik bajnoki mérkőzését nyerte meg. A Deportivo Alaves ellen 5-0-ra megnyert találkozón a fehérek már az első félidőben megadták a győzelem alaphangját

A hétvégén Carlo Ancelotti szinte a teljes kezdőcsapatát pihentette a Granada elleni 4-0-s győzelem alkalmával – és a tartalékok azonnal elkezdtek reklámozni. Kedden a törzsgárda nagyon nagy része újra pályára léphetett. Nem csoda, hiszen a fehérmezeseknek a június 1-jei, Borussia Dortmund elleni Bajnokok Ligája-döntőre is bent kell maradniuk az áramlatban. És pontosan ezt tették az Alaves ellen is.

Bellingham már a tizedik percben vezetéshez juttatta a fehéreket: az angol a csizmája belső oldalával emelte a labdát a hosszú sarokba. Szándékos volt ez, vagy inkább Carvajalnak passzolt? A házigazdákat nem érdekelte, hiszen 1-0. A bajnok mindent kézben tartott, majd növelte az előnyt Vinicius Junior révén, akinek Camavinga éles passza után csak a lábát kellett volna kivédenie (27′).

Egyoldalú mérkőzés volt, amelyen a Blancos még a szünet előtt a harmadik gólt is hozzátette. Fede Valverde lőtt erőteljesen a büntetőterület jobb oldaláról, az Alaves kapusa, Owono még ott volt, de a gólt már nem tudta megakadályozni (45.+1).

Nem tudta megakadályozni a gólt (45.+1).

Vinicius Junior duplázik – Arda Güler gólt szerez

A mérkőzés már 45 perc után eldőlt. A Real a szünet után kicsit könnyített a helyzeten, de a házigazdák továbbra is irányították a játékot. Az Alavesnek is volt néhány lehetősége, a legjobb Hagié, akinek lövését Courtois szenzációsan védte (57′). A blancók azonban többször is támadólag léptek fel, például a 70. percben, amikor Vinicius Junior Bellingham passzát követően duplázott

A végső gólt Arda Güler szerezte, aki szezonbeli negyedik góljával alakította ki az 5:0-s végeredményt (81′). A Real így sorozatban kilencedik bajnoki győzelmét ünnepelhette. A fehérek vasárnap a Villarreal vendégeként folytatják a küzdelmeket. Egy héttel később a Real Betis ellen lépnek pályára hazai pályán, mielőtt június 1-jén a Wembleyben a BVB ellen lépnek pályára a trófeáért