péntek, március 29, 2024
HomeLa LigaBayern-meccs előtt: Sérült duó elhomályosítja a nagy Dembelé-gálát

Bayern-meccs előtt: Sérült duó elhomályosítja a nagy Dembelé-gálát

Az FC Barcelona továbbra is közel van a Real Madridhoz a La Ligában, és bemelegített az FC Bayern elleni Bajnokok Ligája-összecsapásra. A Bilbao elleni 4-0-s győzelem után azonban Xavi gondolatai két újabb sérült játékos körül forogtak.

Az FC Barcelona gondolatai valószínűleg már vasárnap este 21.23-tól az FC Bayern München elleni, szerdán esedékes, mérhetetlenül fontos Bajnokok Ligája hazai mérkőzés körül forogtak. A Bilbao elleni, állítólag kellemetlen meccs már a 22. percben eldőlt, mert a baszkok sem támadásban, sem védekezésben nem kaptak helyet a Camp Nouban.

A találkozó, amely a felkészülés során annyi történetet tartogatott az „aranyifjú” Gavi, a visszatérő edző Ernesto Valverde vagy az álomcsatár Robert Lewandowski körül, korán nélkülözte az izgalmakat. Lewandowski tette fel a labdát Dembelé elé – 1:0 (12.). Dembelé állította be Lewandowskit – 3:0 (22.). Közben Dembelé a büntetőterületen belülre küldte Sergi Robertót, aki a második gólt szerezte (18.).

Gavinak és Sergi Robertónak mennie kell

A Bilbao számára, amelynek 21 perc után sérülés miatt le kellett cserélnie a veterán Ander Herreát is, gyakorlatilag minden rosszul sült el. Az első játékrész azonban a hazaiak számára is tartogatott egy hullámvölgyet, mivel Gavi a 34. perc után fájdalmasan eltorzult arccal hagyta el a pályát. Alex Garcia keményen ágyékon találta a fiatal sofőrt.

A térfélcserét követően a Barcelona váltogatta az adminisztratív üzemmódot és a nagy presszinget az ellenfél büntetőterülete előtt. A 63. perc után Xavi három kulcsjátékost, Lewandowskit, Pedrit és Koundét is levette. A jó hír a Camp Nou szurkolóinak: Dembelé még a pályán volt.

A világbajnok megállíthatatlan volt vasárnap, a 73. percben a francia már a negyedik pontszerző pontját gyűjtötte be, amikor Ferran Torrest tökéletesen küldte a sávba. A spanyol az ötméteres jobb sarkáról, fordulásból alagútba juttatta honfitársát, Unai Simont.

A katalánok majdnem tökéletes estéjét nem sokkal a vége előtt Sergi Roberto rontotta el. A jobbhátvéd a saját büntetőterületen belüli szerelésnél olyan súlyosan megsérült a válla, hogy golfkocsival kellett levinni a pályáról. A Barça később „kificamodott bal vállról” írt. Gavihoz hasonlóan a szerdai, Bayern elleni szereplése is nagyon kérdéses.