четвъртък, март 28, 2024
HomeLa LigaПреди мача с Байерн: контузеният дует помрачава голямата гала на Дембеле

Преди мача с Байерн: контузеният дует помрачава голямата гала на Дембеле

Барселона остава близо до Реал Мадрид в Ла Лига и се подготвя за сблъсъка с Байерн в Шампионската лига. След победата с 4:0 над Билбао обаче мислите на Хави бяха насочени към двама нови контузени играчи.

Мислите на ФК Барселона вероятно вече се въртят около изключително важния домакински мач от Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен в сряда от 21:23 ч. в неделя вечер. Предполагаемо неприятният мач срещу Билбао беше решен още в 22-ата минута, защото баските не се справиха в офанзивен и дефанзивен план на „Камп Ноу“.

Срещата, която имаше толкова много истории, които да предложи в подготовката около „Златното момче“ Гави, завръщащия се треньор Ернесто Валверде или мечтания стартър Роберт Левандовски, нямаше вълнение в началото. Левандовски подготвя топката за Дембеле – 1:0 (12-и). Дембеле подгони Левандовски – 3:0 (22.). Междувременно Дембеле изпрати Серхи Роберто в наказателното поле, който даде втория гол (18.).

Gavi и Sergi Roberto трябва да паднат

За Билбао, който трябваше да замени и ветерана Андер Ереа след 21 минути заради контузия, на практика всичко се обърка. Но първата част имаше и негативен момент за домакините, тъй като Гави напусна терена с изкривено от болка лице след 34 минути. Алекс Гарсия е ударил младия шофьор силно в слабините.

След смяната на полетата Барселона се движеше в режим на административна игра и висока преса в наказателното поле на съперника. След 63-ата минута Хави извади от терена трима ключови играчи: Левандовски, Педри и Кунде. Добрата новина за феновете на „Камп Ноу“: Дембеле все още е на терена.

Световният шампион беше неудържим в неделя, а в 73-ата минута французинът вече събра четвъртата си точка за победител, като изпрати Феран Торес перфектно в коридора. От десния ъгъл на петметровата зона испанецът тунингова сънародника си Унай Симон от завоя.

Почти перфектната вечер за каталунците беше помрачена малко преди края от Серхи Роберто. Десният защитник нарани рамото си толкова тежко при схватка в собственото си наказателно поле, че се наложи да бъде изведен от терена с количка за голф. По-късно Барса пише за „изкълчено ляво рамо“. Както и при Гави, участието му в мача с Байерн в сряда е под въпрос.