csütörtök, május 2, 2024
HomeLigue 1Balogun két büntetőt is kihagy: Nice letaszította a Monacót az élről

Balogun két büntetőt is kihagy: Nice letaszította a Monacót az élről

A Ligue 1 csúcsmeccsén, a Monaco és a Nice (0:1) között Marcin Bulka és Folarin Balogun állt a középpontban. Az egyiknek tökéletes este volt, a másiknak minden balul sült el.

AS Monaco nemrég botlott a Lorient ellen (2:2), de a Ligue 1 6. játéknapja előtt is a tabella éléről köszönt be. Most a korábbi harmadik helyezett OGC Nice utazott a hercegségbe, a PSG elleni győzelemmel a háta mögött – egy olyan meccsre, amire nem lehetett számítani napi szinten.

A meccs elején az előretörő Golovin a vendégek kapusa, Bulka mellett elhaladt, és minimálisan érintette az utóbbi védőjét, Lotombát. Az esésért büntetőt ítéltek – amit a középcsatár Balogun kihagyott. Bulka tartotta a büntetőt, amelyet keményen és laposan, de pontatlanul lőtt (12.).

Nem sokkal a félidei sípszó előtt világossá vált, hogy ez nem Folarin Balogun napja lesz. Kiélezett szögből csak a kapufát találta el fejjel (45.+4).

Újra erőteljes, megint alacsonyan, csak centerebb, mint az első

De még rosszabbra kellett volna fordulnia: Miután Minaminót durván lehozta Sanson a tizenhatoson belül, a korábbi Arsenal-csatár Balogun ismét a helyéről lépett ki – és tulajdonképpen megint nem tudta legyőzni Bulkát (55.). Megint erőteljes, megint alacsonyan, csak az első kísérletnél centerebb volt a második.

A 22 éves játékos sikertelen munkanapja hamar véget ért, amikor edzője, Adi Hütter lecserélte őt Ben Yedderre. A vendégek megérezték, hogy az előjelek kedvezőek, és Ndayishimiye fejesével a keresztlécet találták el (77.). Aztán megtörtént, aminek meg kellett történnie: a hosszabbítás első percében a csereként beállt újonc Boga hatalmas szólóba kezdett, és nagyszerűen fejezte be a Nice győztes gólját a csúcsmeccsen.

Ezzel az OGC megelőzte a tabellán az AS Monacót, és legalább egy estére a francia bajnokság élén mondhatja magát.