szerda, május 15, 2024
HomeBasketballBajnok Ulm lazán és könnyedén Hamburgban - Heidelberg megszerezte első győzelmét

Bajnok Ulm lazán és könnyedén Hamburgban – Heidelberg megszerezte első győzelmét

A Veolia Towers Hamburg egyértelműen kikapott a veretlenül bajnok Ulmtól. A Heidelberg a Tübingen ellen megállította a lejtmenetet. A Ludwigsburg kikapott a Bonn ellen.

A bajnok ratiopharm Ulm továbbra is makulátlan mérleggel és negyedik győzelmével a negyedik meccsén a negyedik győzelmét aratta a szezon elején. A svábok szombaton 94-78-ra nyertek Hamburgban. A vendégek öt játékosa is kétszámjegyű pontszámot ért el az Elbán, a toronymagas esélyesek győzelmükkel továbbra is a tabella alján állnak.

A Telekom Baskets Bonn 91-86-os ludwigsburgi győzelmével távolodott onnan. A Bajnokok Ligája-győztes (2-2) legjobb pontszerzője az újonc Frey (24 pont) volt. A Rajnaiak egy erős első negyeddel (22:11) alapozták meg a győzelmet a Barockstadtban. Az Óriások rohamát végül nem koronázta siker.

Schroeder Oroszlánjai vereséget szenvedtek

A Würzburg Baskets (2:1) is megszerezte második győzelmét a szezonban, amikor 84:76-ra legyőzte Schröderék Braunschweigjét. A Löwen (2:2) lecsúszott a Mainfranken mögött, amely a gyenge kezdés után fordítani tudott, és Washingtonban volt a legjobb pontszerző (19).

A negyedik mérkőzésen két neckari rivális párharca zajlott. A feltörekvő Tübingen a még nyeretlen Heidelbergt fogadta, és 84-94-re kikapott. A hazaiaknál még Jackson pontgálája (26) sem tudta megakadályozni a vereséget, amit az Akadémisták a második negyedben egy közjátékkal készítettek elő.