четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketballШампионите Улм свободни и лесни в Хамбург - Хайделберг получи първа победа

Шампионите Улм свободни и лесни в Хамбург – Хайделберг получи първа победа

Веолиа Тауърс Хамбург явно загуби от непобедените шампиони от Улм. Хайделберг спря тенденцията на спад срещу Тюбинген. Лудвигсбург загуби срещу Бон.

Шампионите от ратифарма Улм остават на път да постигнат успех в началото на сезона с безупречен рекорд и четвърта победа в четвъртия си мач. Швабите спечелиха с 94:78 в Хамбург в събота. Петима играчи на гостите вкараха двуцифрено число на Елба, кулите остават в дъното на таблицата с победа.

Telekom Baskets Bonn се отдалечи оттам с победа 91-86 в Лудвигсбург. Победителите в Шампионската лига (2-2) имаха най-добър реализатор в лицето на новодошлия Фрей (24 точки). Рейнчани положиха основите на победата в Барокщадт със силна първа четвърт (22:11). Настъплението на гигантите в крайна сметка не се увенча с успех.

Лъвовете на Шрьодер губят

Кошарите на Вюрцбург (2:1) също взеха втората си победа за сезона, когато се наложиха над Брауншвайг на Шрьодер с 84:76. Льовен (2:2) изостанаха от Майнфранкен, които успяха да обърнат мача след слабото начало и имаха най-добрия реализатор в лицето на Вашингтон (19 точки).

Четвъртият мач беше двубой между два съперника от Некар. Възходящият Тюбинген посрещна Хайделберг, който все още нямаше победа, и загуби с 84:94. Дори точковата гала на Джаксън (26) за домакините не успя да предотврати поражението, което академиците подготвиха в Q2 с междинен спаринг.