péntek, május 17, 2024
HomeBasketballAz ulmi kosárlabdázók győztesen kezdenek

Az ulmi kosárlabdázók győztesen kezdenek

Hazai győzelemmel kezdték az új Eurocup-szezont a ratiopharm Ulm kosárlabdázói.

A német bajnok kedden 80:70-re (42:38) nyert a Dolomiti Energia Trento ellen. Trevion Williams 13 ponttal és 16 lepattanóval dominált a kosarak alatt.

Az ulmiak egy 8-0-s futással indítottak villámrajtot, de aztán zsinórban hét dobást hibáztak mezőnyből. A második negyedben a labdaszerzések után a házigazdák gyakran gyors támadásokkal szereztek pontot, Georginho a debütálásakor 42:38-as félidei vezetéshez juttatta az Ulmot.

A nagyszünet után Anton Gavel edző csapata folyamatosan elhúzott, és a harmadik negyed végére kialakult nyolcpontos előny a mérkőzés eddigi legnagyobbja volt. A záró játékrészben az Ulm megőrizte előnyét. A második félidőben erősen játszó Dakota Mathias két perccel a vége előtt harmadik hárompontosával döntő, 77-66-os vezetést szerzett az Ulmnak. Mathias összesen 18 pontot szerzett.

Az Ulm állandó vendég az EuroCupban, a svábok kilencedik éve vesznek részt a megmérettetésen. Az előző szezonban a negyeddöntőig jutott a Gavel-csapat. Szerdán a Veolia Towers Hamburg lesz a második német csapat, amely pályára lép.

ratiopharm Ulm – Dolomiti Energia Trient/Itália 80:70 (42:38)
Legjobb pontszerzők ratiopharm Ulm: Mathias (18), Williams (13), de Paula (11)
Trento: Alviti (15), Grazulis (14), Baldwin (11), Hubb (10)