събота, май 11, 2024
HomeBasketballБаскетболистите на Улм започват победоносно

Баскетболистите на Улм започват победоносно

Баскетболистите на ratiopharm Ulm започнаха новия сезон в Еврокъп с домакинска победа.

Във вторник германските шампиони спечелиха с 80:70 (42:38) срещу Доломити Енергия Тренто. Тревион Уилямс доминираше под кошовете с 13 точки и 16 борби.

Отборът от Улм започна яростно със серия от 8:0, но след това пропусна седем поредни стрелби от игра. През втората четвърт домакините често вкарваха чрез бързи атаки, след като печелеха топката, Жоржиньо изведе Улм до преднина от 42:38 на полувремето при дебюта си.

След почивката отборът на треньора Антон Гавел продължи да се откъсва, а преднината от осем точки в края на третата четвърт беше най-високата в мача до момента. В последния период Улм запази преднината си. Дакота Матиас, който игра силно през второто полувреме, вкара третата си тройка две минути преди края, за да даде на Улм решителната преднина от 77:66. Матиас отбеляза общо 18 точки.

Улм е постоянен гост в Еврокъп, като швабите участват в състезанието за девета поредна година. През миналия сезон отборът на Гавел стигна до четвъртфиналите. В сряда Веолия Тауърс Хамбург ще бъде вторият германски отбор, който ще се включи в състезанието.

ratiopharm Ulm – Dolomiti Energia Trient/Италия 80:70 (42:38)
Най-резултатни играчи за ratiopharm Ulm: Матиас (18), Уилямс (13), де Паула (11)
Тренто: Алвити (15), Гразулис (14), Болдуин (11), Хуб (10)