péntek, május 10, 2024
HomeFootballAz ijedtség ellenére: Messi kétszer is megcsinálja

Az ijedtség ellenére: Messi kétszer is megcsinálja

A következő fejezet Lionel Messi álomszerű bemutatkozásában az Egyesült Államokban. Az argentin ismét kétszer is betalál az Orlando elleni kupagyőzelem alkalmával, és megörvendezteti a szurkolókat

Harmadik győzelem a harmadik mérkőzésen. Lionel Messi új munkaadója, az Inter Miami mezében folytatta sikersztoriját a Ligakupa tizenhatos döntőjében az Orlando City ellen. A Fort Lauderdale-ben 3-1-re (1-1) megnyert mérkőzésen – a mérkőzés másfél órás késéssel kezdődött a heves esőzés miatt – az argentin ismét duplázott, a 7. és a 72. percben talált be. A harmadik gólt nem sokkal a szünet után büntetőből szerezte a venezuelai támadó, Josef Martinez (korábban az FC Torino és az Atlanta United játékosa) (51.), míg az Orlando Cesar Araujo a 17. percben egyenlített.

Eközben a 36 éves világbajnok Messi, aki a második félidőben az orlandói Mauricio Pereyrával történt ütközése után kezdetben állkapcsát fogva maradt a földön, már öt gólnál jár 204 perc alatt a Beckham-klubban. Az Inter Miami válsága pedig egyelőre véget ért a korábbi tizenegy nyeretlen meccs után.

Most kevesebb „játéktér „

„Magabiztosságot ad mindenkinek maga körül. Nehéz helyzetekben is adhatsz neki labdákat, és tudod, hogy valamit ki fog csinálni belőle” – mondta a jobbhátvéd DeAndre Yedlin új, kiemelkedő csapattársáról. Az érem másik oldala azonban szerinte az, hogy „a csapatok, amelyek ellen játszunk, egy kicsit megijednek. Kicsit visszahúzódnak, és ez kevesebb teret ad nekünk a játékra.”

Messi mellett ismét ott volt a kezdő tizenegyben Sergio Busquets, ráadásul egy másik korábbi FC Barcelona-sztár, Jordi Alba is bemutatkozott a Miamiban. Az Inter vasárnap az FC Dallas ellen lép pályára a Ligakupa legjobb 16 között.

Vela duplája a LAFC győzelmében

A többi kupamérkőzés közül kiemelkedett a Los Angeles FC 7-1-es győzelme a mexikói Juarez FC ellen helyi idő szerint szerdán. A korábbi spanyol légiós Carlos Vela kétszer is betalált honfitársai ellen, Denis Bouanga pedig még háromszor is. Az olasz védő és korábbi válogatott Giorgio Chiellini a kezdőcsapatban szerepelt Steven Cherundolo edző (korábban a Hannover 96-nál)