понеделник, май 6, 2024
HomeFootballВъпреки уплахата: Меси отново го прави два пъти

Въпреки уплахата: Меси отново го прави два пъти

Следващата глава в мечтания дебют на Лионел Меси в САЩ. Аржентинецът отново вкара два пъти при победата за Купата над Орландо и развълнува феновете

Трета победа в третия мач. Лионел Меси продължи успешната си история с фланелката на новите си работодатели Интер Маями в шестнайсетинафинала за Купата на лигата срещу Орландо Сити. При победата с 3:1 (1:1) във Форт Лодърдейл – мачът започна с час и половина закъснение заради проливен дъжд – аржентинецът отново отбеляза гол, като се разписа в 7-ата и 72-ата минута. Третият гол бе отбелязан от дузпа малко след почивката от венецуелския нападател Йозеф Мартинес (бивш играч на ФК Торино и Атланта Юнайтед) (51-ва), а Сезар Араужо от Орландо изравни в 17-ата минута.

Междувременно 36-годишният световен шампион Меси, който първоначално остана на земята, държейки се за челюстта след сблъсък с Маурисио Перейра от Орландо през второто полувреме, вече има пет гола за 204 минути игра за клуба на Бекъм. А кризата на Интер Маями за момента приключи след единадесет предишни мача без победа.

Най-малко „място за игра „

„Той дава увереност на всички около себе си. Можеш да му даваш топки в трудни ситуации и да знаеш, че той ще направи нещо от тях“, каза десният бек ДеАндре Йедлин за новия си изявен съотборник. Според него обаче обратната страна на тази монета е, че „отборите, с които играем, малко се плашат. Те се отдръпват малко назад и това ни дава по-малко пространство за игра.“

Освен Меси, Серхио Бускетс отново беше в стартовата единайсеторка, а друга бивша звезда на Барселона – Жорди Алба, направи своя дебют за Маями. В неделя Интер ще се изправи срещу ФК Далас в последния 16-и кръг от турнира за Купата на Лигата.

Вела с гривна за победата на LAFC

Победата на ФК Лос Анджелис със 7:1 над мексиканския ФК Хуарес се открояваше сред останалите мачове за Купата в сряда (местно време). Бившият испански легионер Карлос Вела вкара два пъти срещу своите сънародници, а Денис Буанга дори три пъти. Италианският защитник и бивш национал Джорджо Киелини беше в стартовия състав на треньора Стивън Черундоло (бивш футболист на Хановер 96).