csütörtök, március 28, 2024
HomeFootballAz ex-Leipzig-ember Lookman tartja az Atalantát a tabella élén

Az ex-Leipzig-ember Lookman tartja az Atalantát a tabella élén

Ademola Lookman szombaton az Atalanta Bergamót lőtte a Serie A tabellájának élére, legalábbis egyik napról a másikra. Az első 45 percben debütáló nem bizonyult drágának emiatt

A 41. percben az Atalanta szurkolói és csapata is ámulatba esett, amikor a Sassuolo előretolt védője, Georgios Kyriakopoulos egy jobbról érkező keresztlabda után erőteljesen a léc alá vágta a labdát, és ezzel vezetéshez juttatta színeit.

Ez nem csak egy meglepő 0:1 volt az addig favoritnak számító bergamói klub számára, hanem egyúttal az első. Az első kilenc játéknapon a veretlen lombardok egyetlen (!) gólt sem kaptak – ez szezonrekord az öt legjobb európai bajnokságban. Tehát a varázslat megtört.

Pasalic és Lookman az Atalantáért

Mégis ez a 41. percben esett gól, amely abszolút látványos volt, nem vette el a Bergamaszkok kedvét a játéktól. Ezzel szemben a csatár Pasalic nem sokkal később egyenlített a szezon első góljával (45.+1) Soppy jól átgondolt passza után. És rögtön a folytatás után Soppy tette át a labdát Lookmannak. A korábbi lipcsei csatár remekül akasztott, majd a keresztléc aljának segítségével remekül váltotta gólra a 2-1-es végeredményt – méghozzá a 46. percben.

Ez lett a végeredmény, mert az Atalanta nem hagyott semmit sem történni – leszámítva a Sassuolo jokere, Berardi keresztlécre tartó lövését (64.). A röviddel a szünet előtt és nem sokkal a szünet után szerzett kettős találattal a lombardok, akik az elmúlt szezonban évek sikerei után még a nemzetközi porondra sem jutottak ki, így a hetedik győzelmüket zsebelték be a szezonban. Ugyanakkor a bergamóiak, akik legalábbis ideiglenesen az első helyre ugrottak, nyomás alá helyezték a korábbi listavezető Napolit.