четвъртък, април 25, 2024
HomeFootballБившият играч на Лайпциг Лукман държи Аталанта на върха на таблицата

Бившият играч на Лайпциг Лукман държи Аталанта на върха на таблицата

Адемола Лукман изстреля Аталанта Бергамо на върха на таблицата в Серия А тази събота, поне за една нощ. Дебютът в първите 45 минути не се оказа скъп заради него

В 41-ата минута феновете на Аталанта и техният отбор бяха изумени, когато напредналият защитник на Сасуоло Георгиос Кириакопулос мощно вкара топката под напречната греда след центриране отдясно, за да изведе своите цветове напред.

Това беше не само изненадващо 0:1 за клуба от Бергамо, който дотогава беше фаворит, но и първо попадение. През първите девет дни от мача непобедимите ломбарди не са допуснали нито един (!) гол – рекорд за сезона в петте най-големи европейски лиги. Така това заклинание беше развалено.

Пасалич и Лукман го правят за Аталанта

Този гол в 41-ата минута, който си заслужаваше да бъде видян, обаче не извади бергамаските от играта им. За сметка на това нападателят Пашалич скоро след това изравни с първия си гол за сезона (45.+1) след добре обмислен пас от Сопи. Веднага след подновяването на играта Soppy подаде топката на Lookman. Бившият нападател на Лайпциг се включи отлично и с помощта на долната част на напречната греда направи 2:1 – и то в 46-ата минута.

Това трябваше да бъде крайният резултат, защото Аталанта не позволи да се случи нищо – освен един удар в напречната греда на жокера на Сасуоло Берарди (64-та минута). С двойно попадение малко преди и малко след почивката ломбардците, които след години на успехи дори не се класираха за международни състезания през миналия сезон, спечелиха седмата си победа за сезона. В същото време тимът от Бергамо, който поне временно се изкачи на първото място, постави под напрежение досегашните лидери от Наполи.