szerda, május 1, 2024
HomeBasketballAz európai kupa karnyújtásnyira: Niners továbbjutott a Bahcesehir elleni döntőben

A Niners Chemnitz megtette az első lépést a FIBA Európa Kupa címvédés felé. A Bundesliga kosárlabdaklub szerdán 85:74-re (50:36) győzött a Bahcesehir Főiskola otthonában az Európa Kupa első fordulójában

A jövő szerdán Törökországban rendezik meg a visszavágót. A két mérkőzés eredményeit összeadják a győztes kilétének megállapításához. Jeff Garrett két kinti kosarával jobban kezdett a Chemnitz, a hazaiak pedig a kinti pontosságuknak és az erős lepattanózásuknak köszönhetően 29:18-ra vezettek az első negyed után.

A szászországi klub időnként 17 pontra növelte előnyét, de aztán több mint négy percig nem talált be a parkettről. A nagyszünetre azonban ismét 50:36-os előnyre tettek szert a kosárhoz közeli jó befejezéseknek köszönhetően

A félidő után a Chemnitz elvesztette a ritmust támadásban, és a vendégek időnként hét pontra csökkentették a hátrányukat. A német kosárlabdaligás klub a záró játékrészben szigorított a védekezésen, és ismét kényelmes előnyt épített ki. Deandre Lansdowne 16 ponttal, nyolc assziszttal és hét lepattanóval kiemelkedett a Chemnitz egységes csapatteljesítményéből.

A Chemnitz lenne a hatodik német csapat, amely európai kupát nyer az Alba Berlin (1993), a weißenfelsi Syntainics MBC (2004), a BG Göttingen (2010), a frankfurti Fraport Skyliners (2016) és a Telekom Baskets Bonn (2023) után. A FIBA Europe Cup jelenleg a leggyengébb a négy európai kosárlabda-bajnokság közül