сряда, май 1, 2024
HomeBasketballЕвропейската купа е на една ръка разстояние: Нинърс се класира на финала...

Европейската купа е на една ръка разстояние: Нинърс се класира на финала срещу Бахчешехир

Ниерите от Кемниц направиха първа стъпка към спечелването на Купата на ФИБА Европа. Баскетболният клуб от Бундеслигата спечели първия етап от Европейската купа срещу колежа Бахчешехир у дома с 85:74 (50:36) в сряда

Вторият етап ще се проведе в Турция следващата сряда. Резултатите от двата мача ще бъдат сумирани, за да се определи победителят. Джеф Гарет даде по-добър старт на Хемниц с две кошове отвън и домакините бяха напред с 29:18 след първата четвърт благодарение на точността си отвън и силното си отскокване.

Клубът от Саксония на моменти разтягаше преднината си до 17 точки, но след това повече от четири минути не вкара точки от паркета. Все пак на почивката те отново дръпнаха с 50:36 благодарение на добър завършек в близост до коша

След полувремето Кемниц загуби ритъма си в нападение и гостите на моменти намаляваха изоставането си до седем точки. Клубът от Германската баскетболна лига се стегна в защита през последния период и отново натрупа комфортна преднина. Деандре Лансдаун се открои от сплотения колектив за Хемниц с 16 точки, осем асистенции и седем борби.

Кемниц ще бъде шестият германски отбор, който печели Европейска купа след Алба Берлин (1993 г.), Синтетикс МВС от Вайсенфелс (2004 г.), BG Гьотинген (2010 г.), Фрапорт Скайлайнърс от Франкфурт (2016 г.) и Telekom Baskets Bonn (2023 г.). Купата на ФИБА Европа в момента е най-слабото от четирите европейски баскетболни състезания