csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballAz Arsenal majdnem elfelejtett kulcsjelenete: "Ez a meccs pillanata"

Az Arsenal majdnem elfelejtett kulcsjelenete: „Ez a meccs pillanata”

Az Arsenal edzője, Mikel Arteta a Bayern elleni 2-2-es döntetlen után sajnálatát fejezte ki a rá nem jellemző hibákért – és különösen egy jelenetért. Amikor azonban a büntetővitákról volt szó, exkluzív utat választott

A büntető, amit nem adtak meg az FC Bayernnek? Bukayo Saka párharca Manuel Neuerrel a lefújáskor? Harry Kane könyökléses ütése Gabriel ellen? Kingsley Coman utólagos gólja? Az Arsenal és a Bayern közötti Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzése annyi „mi lett volna, ha…” pillanatot kínált, hogy egy másik majdnem elveszett az utójátékban. Mikel Arteta számára azonban ez volt a döntő kedd este.

Négy perccel azután, hogy Saka előnybe hozta az Ágyúsokat, a jobbhátvéd Ben White Kai Havertz remek passza után hirtelen egyedül találta magát Manuel Neuerrel szemben, de jelöletlen lövése nem tudta legyőzni a Bayern kapusát, és hatalmas lehetőséget szalasztott el, hogy korán 2-0-ra alakítsa az állást (16′). Két perccel később már 1:1 volt helyette.

Arteta: „2:0-ra kell alakítanunk „

„Ez a meccs pillanata” – mondta a végső sípszó után Arteta, aki szinte egyedüliként nem ítélte meg a két lehetséges büntetőt. „Nekünk 2-0-ra kell alakítanunk a végeredményt. Akkor ez egy teljesen más meccs lett volna”. Ehelyett az ő védelme, amely hetek óta olyan stabil volt, hirtelen meghívta Leroy Sané & Co. gólt félreértésekkel és hibákkal. „Ez nagyon nem jellemző ránk” – mondta Arteta. „Ma sok területen nem értük el a megszokott színvonalunkat, és teret adtunk nekik”. De ilyen ez a Bajnokok Ligájában, ahol „minden hibát megbüntetnek”. Az Arsenal edzője számára ez volt az este „legfontosabb tanulsága”

legalábbis: a Bayernnél ezen a szinten jóval tapasztalatlanabb csapata a 2-1-es döntetlen után is megőrizte az idegeit, és így minden esélye megvan a továbbjutásra a jövő szerdai, müncheni visszavágón. Ez a „nyugalom” Artetát is lenyűgözte: „Mindent a tengerbe dobhatsz, mindent eldobhatsz, és 20 perc alatt elveszítheted a negyeddöntőt. Mi nem ezt tettük. „

Arteta dicséri a jokereit – köztük Thomas rövid szereplését

És ez a cseréknek is köszönhető volt. „A cseréknek nagy hatása volt” – dicsérte őket és bizonyos mértékig saját magát Arteta. „Ahogyan pályára léptek, a hozzáállásuk, az elkötelezettségük – ez nagy különbséget jelentett”. Olekszandr Zincsenko már a szünetben beállt a többször is lerohant balhátvéd Jakub Kiwior helyére, később pedig a 2:2-es gólt szerző Leandro Trossard, valamint az asszisztot adó Gabriel Jesus élesztette fel a kihűlt támadást. A 85. percben Havertz helyére beálló és azonnal sárga lapot kapott hatos Thomas pedig Arteta szerint akkor segített, „amikor a dolgok kicsit kaotikussá váltak, és nagy volt a veszélye a vereségnek”.

Az, hogy ez nem történt meg, annak is köszönhető, aki a 2-0-t eladta: White sikeresen sprintelt vissza, amikor Sané a 36. percben 2-1-es állásnál betört, és úgy tűnt, hogy csak a kapus David Raya van előtte. Ez egy újabb „mi lett volna, ha…” pillanat volt az Emiratesben