kedd, május 14, 2024
HomeBasketballAz Alba Berlin meghosszabbította győzelmi sorozatát az Olympiakosz Pireusz ellen

Az Alba Berlint nem állította meg az Olympiakosz Pireusz az Euroligában és meglepően simán verte a görög élvonalbeli klubot.

Az Alba Berlin fontos győzelmet aratott az Euroligában. A Bundesliga kosárlabdacsapata csütörtökön 90:75-re (37:30) legyőzte az Olympiakosz Pireusz esélyesebb vendégeit. A sikernek köszönhetően a berliniek továbbra is reménykedhetnek a negyeddöntőbe jutásban.

Az Albatroszok nagyon jól kezdtek, és kezdetben sikerült öt pontra elhúzniuk. Ezután azonban a vendégek jobban beletaláltak a játékba, sőt, az első negyed végére a vezetést is át tudták venni. Közvetlenül a szünet előtt aztán a hazaiak játszottak erősebben, és egy erős hárompontos kvótának köszönhetően 37:30-as előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A második félidőben továbbra is a berliniek diktálták a játék tempóját, és nagyon jól kézben tartották a görögök egyébként oly erős támadójátékát. Elöl a gólerős Maodo Lo vezetésével, aki 27 pontjával a meccs legeredményesebbje volt, váratlanul egyértelmű győzelmet ünnepelhettek.