vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballAz Alba Berlin egyértelmű hazai vereséget szenvedett a Real

Az Alba Berlin egyértelmű hazai vereséget szenvedett a Real

ellen

Az Alba Berlin egyértelműen elveszítette a Corona-szünet utáni első hazai mérkőzését. A német kosárlabda-bajnok csütörtök este 74:89-re kikapott a spanyol élvonalbeli Real Madridtól az Euroligában

A szerda óta minden Alba-játékos visszatért a Corona karanténból. Johannes Thiemann és Jonas Mattisseck azonban még nem tért vissza a Real ellen. A berlinieknek néhány perc kellett ahhoz, hogy belelendüljenek a játékba. Maodo Lo vezetésével aztán jobban megtalálták a ritmust, és a válogatott játékos az első negyed közepén először juttatta vezetéshez a házigazdákat (11:8).

Az

Alba 1600 néző előtt továbbra is támadásban küszködött, túl sok hibát vétett és túl sok dobást hibázott. A védekezésben is hiányzott a kellő tapadás. Az első félidőben mindössze két szabálytalanságot kaptak. A Real azonnal megbüntette ezeket a hibákat és 15 pontra elhúzott (33:48).

A térfélcsere után az Alba sokkal nagyobb energiával jött ki az öltözőből, és négy pontra felküzdötte magát (46:50). A spanyolok nem hagyták magukat, és a kosár alatt játszották ki előnyüket. Az utolsó negyed előtt ismét 17 pont volt a hátrány (56:73) – és a mérkőzés gyakorlatilag eldőlt.

A berliniek számára ez volt a tizenkettedik vereség a 18. mérkőzésen. Az Alba legjobb pontszerzői Lo 21 ponttal, valamint Marcus Eriksson és Ben Lamers tíz ponttal voltak.

Alba Berlin – Real Madrid 74:89 (36:48)

A legjobb pontszerzők: Lo (21), Eriksson (10), Lammers (10) a berlinieknek – Heurtel (17), Poirier (13), Yasubele (12), Thompkins (10) a madridiaknak. – Nézők: 1600