неделя, април 28, 2024
HomeBasketballАлба Берлин допусна ясна домакинска загуба срещу Реал

Алба Берлин допусна ясна домакинска загуба срещу Реал

Алба Берлин загуби ясно първия си домакински мач след паузата за Корона. В четвъртък вечерта германските баскетболни шампиони загубиха от испанския топ клуб Реал Мадрид в Евролигата със 74:89.

Всички играчи на Алба се върнаха от карантината в Корона от сряда насам. Йоханес Тийман и Йонас Матисек обаче все още не са се завърнали срещу Реал. На берлинчани им трябваха няколко минути, за да намерят пътя към успеха. Водени от Маодо Ло, те намериха своя ритъм и националният играч изведе домакините за първи път напред в средата на първата четвърт (11:8).

Alba продължи да се бори в нападение пред 1600 зрители, като направи твърде много грешки и пропусна твърде много хвърляния. Освен това им липсваше необходимата хватка в защита. През първото полувреме те допуснаха само два фаула. Real веднага наказа тези грешки и се откъсна на 15 точки (33:48).

След смяната на полетата Алба излезе от съблекалнята с много повече енергия и си проправи път обратно до четири точки (46:50). Испанците не се впечатлиха и изиграха своите предимства под коша. Преди последната четвърт разликата отново бе 17 точки (56:73) – и мачът на практика бе решен.

За берлинчани това беше дванадесето поражение в 18-ия мач. Най-резултатни за Алба бяха Ло с 21 точки и Маркус Ериксон и Бен Ламерс с по 10 точки.

Алба Берлин – Реал Мадрид 74:89 (36:48)

Най-добри резултати: Ло (21), Ериксон (10), Ламерс (10) за Берлин – Хьортел (17), Поарие (13), Ясубеле (12), Томпкинс (10) за Мадрид. – Зрители: 1600