szombat, május 4, 2024
HomeMotorsportsA Warriors a harmadik meccset is megnyerte - a Mavericks kiesés előtt...

A Warriors a harmadik meccset is megnyerte – a Mavericks kiesés előtt áll

A Golden State Warriors már csak egy győzelemre van attól, hogy bejusson az NBA döntőjébe. A Warriors helyi idő szerint vasárnap ismét legyőzte a Dallas Maverickset a Nyugati Konferencia rájátszásának döntőjében.

A 109-100-as (48-47) idegenbeli győzelemmel a korábbi bajnok 3-0-ra vezetett a sorozatban, négy győzelemre volt szüksége a továbbjutáshoz.

Sztárjuk, Luka Doncic erős teljesítménye sem tudta megakadályozni a Mavericks vereségét. A szlovén 40 pontot dobott, ebből 21-et az utolsó negyedben. Doncic ezzel megelőzte Dirk Nowitzkit a Dallas csapatának történetében a legalább 40 pontot elérő rájátszásbeli meccseken. Doncicnak már nyolc ilyen meccse van, míg Nowitzkinek hétszer sikerült.

A Warriors a teljes második félidőben vezetett, és egy 12-3-as futással kétszámjegyű előnyre tett szert a harmadik negyed közepén. Stephen Curry 31 ponttal és 11 assziszttal, Andrew Wiggins pedig 27 ponttal és 11 lepattanóval állt a vendégek élére. Wiggins a meccs csúcspontját Doncic felett dobott zsákolásával szolgáltatta a záró játékrész közepén.

Kék pontok nélkül

A texasiaknál Maxi Kleber pont nélkül maradt. A német válogatott játékos 25 perc alatt mind az öt mezőnydobását elhibázta, és négy lepattanót szedett le. Helyi idő szerint kedden a Mavericks a Warriorsot fogadja a negyedik párharcban. A Texansnak ezt meg kell nyernie, különben vége a szezonnak számukra.