петък, май 3, 2024
HomeMotorsportsУориърс спечелиха и третия мач - Маверикс пред елиминация

Уориърс спечелиха и третия мач – Маверикс пред елиминация

Голдън Стейт Уориърс са само на една победа от участие във финалите на НБА. Уориърс победиха отново Далас Маверикс във финала на плейофите на Западната конференция в неделя (местно време).

Победителят със 109:100 (48:47) даде на бившите шампиони преднина от 3:0 в серията, като се нуждаеха от четири победи, за да продължат напред.

Дори силното представяне на звездата им Лука Дончич не успя да предотврати поражението на Маверикс. Словенката вкара 40 точки, 21 от които в последната четвърт. По този начин Дончич изпревари Дирк Новицки в историята на отбора на Далас в мачовете от плейофите с поне 40 точки. Дончич вече има осем такива мача, а Новицки – седем.

Воините водеха през цялото второ полувреме и направиха серия от 12:3, за да вземат двуцифрена преднина в средата на третата четвърт. Стивън Къри с 31 точки и 11 асистенции и Андрю Уигинс с 27 точки и 11 борби поведоха гостите. Уигинс направи най-важния момент в мача с дузпа над Дончич в средата на последната част.

Синьо без точки

За тексасците Макси Клебер остана без точка. Германският национал пропусна всяка от петте си стрелби от игра и грабна четири борби за 25 минути. Във вторник (местно време) Маверикс ще бъдат домакини на Уориърс в четвъртия двубой. Тексасците трябва да спечелят този мач, в противен случай сезонът за тях е приключил.