szerda, április 24, 2024
HomeMotorsportsA Porsche "sok pontot vesztett": Wehrlein összegzése 2022

A Porsche „sok pontot vesztett”: Wehrlein összegzése 2022

Pascal Wehrlein, a Porsche pilótája vegyes érzésekkel tekint a 2022-es Formula E szezonra: „A tempó az idő nagy részében megvolt, de … „

A Porsche gyári csapata az elmúlt 2022-es Formula E világbajnoki szezont csak a hetedik helyen zárta a csapatversenyben, annak ellenére, hogy ebben a szezonban egy győzelmet aratott.

A februári mexikói E-Prix-et leszámítva, ahol Pascal Wehrlein és csapattársa, Andre Lotterer kettős győzelmet aratott, a két Porsche-pilóta egyike sem ért el újabb dobogós helyezést a szezon során.

A Porsche egy okos versenystratégiának köszönhetően Mexikóvárosban megszerezte első győzelmét. Azzal, hogy a korai szakaszon szándékosan energiát takarítottak meg, a verseny egy körrel tovább tartott, mint amire a versenyzők közül sokan számítottak. Az eredmény: miközben sok más csapatból szó szerint elfogyott a nafta, Wehrlein és Lotterer a P1 és P2 helyen végzett.

A mexikói kettős ütés után azonban a Porsche már nem sok mindent ért el. A monacói E-Prix-en Wehrlein az elektromos hajtáslánc műszaki problémája miatt az élen állt ki. Csapattársa, Lotterer néhány perccel később egy ütközés miatt ott ragadt.

Porsche visszaesés Monacóban kezdődött

„Azt hiszem, sok pontot vesztettünk” – foglalta össze Wehrlein a 2022-es Formula E szezont a Porsche számára az Autosportnak. „Érzés szempontjából Monacóban kezdődött, ahol ki kellett állnom, miután semmi sem működött, miközben az élen álltam. „

„Miután kicseréltük az autó azon részét, amely ezt okozta, büntetést kaptunk” – mondta Wehrlein. A Porsche pilótája a Jakartában megrendezésre kerülő indonéziai E-Prix öt rajtpozícióval történő lefokozására utal. A monacói meghibásodásért felelős alkatrész egyébként egy hibás feszültségtranszformátor volt.

De ez nem volt elég. „A tempó többnyire megvolt, de aztán Marrakeshben volt egy kis problémánk, amikor a negyedik helyről indulva eléggé elrontottuk a versenyt” – emlékszik vissza Wehrlein a marokkói E-Prixre. Ott a Porsche 9XX Electric a rajtnál rossz üzemmódba kapcsolt, ami azt jelentette, hogy Wehrlein nem tudott teljes erővel versenyezni. A P12. helyen végzett a pontokon kívül.

2023: Lotterer helyett Felix da Costa a Porsche csapatában

Wehrlein legjobb eredménye a szezonban a mexikói győzelem mellett kétszer (Róma és Berlin) a P6 hely volt. Lotterer legjobb eredménye a mexikóvárosi P2 mellett háromszor (Rijád, Róma és Berlin) a 4. hely volt. Wehrlein így zárja: „A lényeg az, hogy nem szereztük meg a megérdemelt pontokat. A szezon második fele az eredmények szempontjából nem volt nagyszerű.”

A 2023-as Formula E szezonban – a Gen3-as korszak első szezonjában – Wehrlein a Porsche gyári csapatánál marad, míg Lotterer az új Andretti-Porsche ügyfélcsapathoz kerül. Wehrlein csapattársának helyét a korábbi bajnok Antonio Felix da Costa veszi át, aki három szezon után távozott a DS-Techeetah-tól.

Nem a Formula E az egyetlen versenysorozat, amelyben a Porsche 2023-ban részt vesz. Az állóképességi szcénában is kiemelkedő a jelenléte. A programban szerepel a WEC (World Endurance Championship) és az IMSA (North American Endurance Championship) is. Mindkét versenysorozatban a Porsche gyári nevezéséért felelős Team Penske két vadonatúj Porsche 963 LMDh autót indít.

Lotterer már megerősítette, hogy a Porsche 963-as egyik állandó versenyzője lesz. Wehrlein nemrég tesztelte az autót, és remélheti, hogy megkapja a még szabad pilótafülkék egyikét. Ha ez megtörténik, akkor 2023-ban mindkettő egy kettős programmal, az LMDh-val és a Formula E-vel teljesedne ki. Lotterer számára egy ilyen kettős program már biztos.