szombat, április 27, 2024
HomePremier LeagueA ManCity nyomás alá helyezte a Liverpoolt: Gabriel Jesus négy gólt lőtt

A ManCity nyomás alá helyezte a Liverpoolt: Gabriel Jesus négy gólt lőtt

A Manchester City a kiváló Gabriel Jesusnak köszönhetően előrébb lépett a bajnoki versenyfutásban – a támadó négy gólt szerzett a Watford elleni 5-1-es győzelem alkalmával.

A Manchester City eltökélt szándéka volt, hogy továbbjut a bajnoki címért folyó versenyfutásban, és ennek megfelelően kezdett a második helyen álló Watford FC ellen. Alig négy perc elteltével a több alapembert, például Gündogant is nélkülöző Polgárok meg is hálálták a fölényüket, és először törték fel a Watford védelmét: Gabriel Jesusnak csak a lábát kellett lent tartania Zincsenko tökéletes keresztlabdája után.

A vezetéssel a háta mögött Guardiola csapata nyomott a következő gólért, de szerencséje volt, hogy Dennis egy ellentámadásnál lelassított (13.). A hatalmas fölényük ellenére (a ManCity egy ponton több mint 80 százalékos labdabirtoklással rendelkezett) a hazai szurkolóknak egészen a 23. percig kellett várniuk, hogy ismét Gabriel Jesust ünnepelhessék. A brazil ezúttal De Bruyne keresztlabdáját bólintotta a hálóba.

Kamara röviden feszültséget teremt

A játék a várt irányba látszott menni, mígnem Kamara hirtelen megjelent az ellenfél tizenhatosában, és visszahozta a Watfordot a meccsbe – Ederson nem nézett ki jól a balhátvéd lövésénél (28.).

Az esetleges pontszerzés reménye azonban gyorsan ismét szertefoszlott: Rodri távolról a bal felső sarokba kalapálta a labdát, és ezzel visszaállította a régi távolságot (34.). Sterling aztán ígéretes helyzetből a kapu fölé lőtte a labdát (37.), majd nem sokkal a szünet előtt a büntetőterületen belül elpuskázta a labdát (45.+1), így 3:1-es vezetéssel vonulhatott szünetre a csapat.

Gabriel Jesus két góllal a szünet előtt és után

Gabriel Jesus nem sokkal a folytatás után hatékonyabbnak bizonyult csapattársánál: bár a Watford kezdett, a brazilt Foster tizenegy másodperccel a második játékrész után a térfél közepén buktatta – a büntetőt a szabálytalankodó maga értékesítette (49.).

A góléhsége még nem volt kielégítve. A támadó, aki ebben a szezonban még csak három Premier League-gólt szerzett, egy De Bruyne-nal való egy-kettőzés után 5:1-re növelte az előnyt (53.). Ő lett az első játékos, aki 2020 szeptembere óta négy gólt szerzett egy Premier League-meccsen, amikor Son négyszer volt eredményes a Tottenhamnek a Southampton ellen.

City tempót diktál a záró szakaszban

A Polgárok ezután lazítottak, Guardiola pedig néhány változtatást eszközölt a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-elődöntő előtt. Az újabb gólra azonban még mindkét oldalon volt esély: Joao Pedro fejelt a kapu mellé (83.), Grealish lövése pedig túl veszélytelen volt (87.), így a végéig maradt az 5-1-es állás.

A győzelemmel a Polgárok nyomás alá helyezték a Liverpool FC-t, amely holnap az Everton FC-t fogadja a Merseyside derbin. Jelenleg négy pont az előnye az LFC előtt. A City kedden újra pályára lép a Bajnokok Ligájában: A Real Madrid az Etihad Stadionba látogat (21 óra). A Watford szombaton a Burnley FC otthonában folytatja szereplését (16:00).