четвъртък, април 25, 2024
HomePremier LeagueМанСити постави Ливърпул под напрежение: Габриел Жезус вкара четири пъти

МанСити постави Ливърпул под напрежение: Габриел Жезус вкара четири пъти

Манчестър Сити се придвижи напред в надпреварата за титлата благодарение на изключителния Габриел Жезус – нападателят добави четири гола при победата с 5:1 над Уотфорд.

Манчестър Сити бяха решени да продължат напред в надпреварата за титлата и започнаха подобаващо срещу втория в класирането Уотфорд. Само след четири минути „гражданите“, на които бяха спестени няколко редовни играчи като Гюндоган, бяха възнаградени за превъзходството си и за първи път пробиха защитата на Уотфорд: Габриел Жезус трябваше само да си сложи крак след перфектно пресичане от Зинченко.

С преднина зад гърба си отборът на Гуардиола натисна за следващия гол, но имаше късмет, че Денис се забави при контраатака (13-и). Въпреки огромното си превъзходство (в един момент ManCity притежаваше повече от 80% от топката), феновете на домакините трябваше да изчакат до 23-ата минута, за да могат отново да празнуват Габриел Жезус. Този път бразилецът засече с глава центриране на Де Бройне в мрежата.

Камара за кратко създава напрежение

Играта изглеждаше, че се развива по очаквания начин, докато Камара внезапно не се появи в противниковата шестнайсеторка и не върна Уотфорд в играта – Едерсон не изглеждаше добре при удара на левия бек (28.).

Надеждите за евентуална точка обаче отново бързо угаснаха: Родри заби топката в горния ляв ъгъл от разстояние и така възстанови старата дистанция (34-та). След това Стърлинг изстреля топката над вратата от обещаваща позиция (37-ата), а точно преди почивката пропиля топката в наказателното поле (45+1), така че отборът се оттегли на почивката с преднина от 3:1.

Габриел Хесус с два гола преди и след почивката

Габриел Жезус се оказа по-ефикасен от своя съотборник малко след подновяването на играта: въпреки че Уотфорд започна, бразилецът беше съборен в наказателното поле от Фостър единадесет секунди след началото на втората част – самият фаулиран играч реализира наказателния удар (49-та минута).

Гладът му за цели все още не е задоволен. След единоборство с Де Бройне нападателят, който през този сезон е вкарал само три гола във Висшата лига, увеличи преднината си на 5:1 (53.). Той стана първият играч, вкарал четири гола в мач от Висшата лига от септември 2020 г., когато Сон вкара четири пъти за Тотнъм срещу Саутхемптън.

Сити излязоха от темпото в заключителните етапи

След това „гражданите“ се успокоиха и Гуардиола направи няколко промени преди полуфинала на Шампионската лига срещу Реал Мадрид. Въпреки това и от двете страни все още имаше шанс за нов гол: Жоао Педро стреля с глава покрай вратата (83-та), а ударът на Грийлиш беше твърде безобиден (87-ма), така че резултатът остана 5:1 до края.

С победата „гражданите“ оказаха натиск върху ФК Ливърпул, който утре е домакин на ФК Евертън в мърсисайдското дерби. В момента преднината пред LFC е четири точки. Сити се завръща в Шампионската лига във вторник: Реал Мадрид гостува на стадион „Етихад“ (21:00 ч.). Уотфорд продължава кампанията си в събота у дома срещу Бърнли (16:00 ч.).