kedd, április 23, 2024
HomeBasketballA Ludwigsburg kiütötte a Hamburgot a BBL-kupa 16. fordulójában - A tavalyi...

A Ludwigsburg kiütötte a Hamburgot a BBL-kupa 16. fordulójában – A tavalyi döntős Crailsheim felpörgeti a Chemnitz elleni rangadót.

A 16. forduló korai mérkőzésein a Crailsheim a Chemnitz 99ers és a Bayreuth ellen is megőrizte fölényét, köszönhetően az MBC elleni 10:0-s futásnak. A Ludwigsburg ezután a Hamburg ellen jutott tovább a következő fordulóba. Szorosabb volt a Würzburg és az Oldenburg között, a jobbik végén az EWE Baskets.

Az MHP Riesen Ludwigsburg bejutott a kosárlabda Bundesliga Kupa negyeddöntőjébe. Szombaton a svábok idegenben 92:86 (43:44) arányban győztek a Veolia Towers Hamburg ellen. Josh King edző csapata megerősítette jó szezon eleji formáját azzal, hogy ötödik tétmérkőzésén negyedik győzelmét aratta.

A második negyedben a hamburgiak gyors támadásokkal találták meg a ritmust, a harmadik játékrészben pedig a házigazdák időnként kétszámjegyű előnyre tettek szert. Ezután a vendégek védekezése állt jobban: a Ludwigsburg közel hét percig nem engedett pontot mezőnyből, és a záró játékrészre 14:2-es kezdettel megfordították a meccset. A ludwigsburgi Isaiah Whitehead 21 pontjából 14-et a negyedik negyedben szerzett.

Crailsheim felpörgeti a Chemnitz elleni meccset

A tavalyi döntős is továbbjutott a következő körbe: a Hakro Merlins Crailsheim 86-72-re (40-37) győzte le otthon a Niners Chemnitzet. A második félidőt a házigazdák egy 11:0-s futással nyitották, a harmadik játékrészt pedig 25:12-re uralták. A Crailsheim játékmestere, Edon Maxhuni öt hármast dobott, és 20 ponttal a mérkőzés legjobbja volt.

Bayreuth 10:0-s futása

Egy erős záró szakasznak köszönhetően a medi Bayreuth 75:69 (37:43) arányban nyert a weißenfelsi Syntainics MBC ellen. Az utolsó két percben egy 10:0-s futással megfordították a mérkőzést a felső-franciaországi vendégek.

Oldenburg szorosan legyőzte a Würzburgot

A kupasorozat első fordulójának negyedik mérkőzésén Tanner Leissner 24 pontjával az EWE Baskets Oldenburg 91-87 (43-44) arányú idegenbeli győzelmet aratott a Würzburg Baskets felett.

Negyedik mérkőzésén Tanner Leissner 24 pontot szerzett.