csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueA City kétségbeesett az Arsenal buldózerén: a Liverpoolnak kedvez a döntetlen a...

A City kétségbeesett az Arsenal buldózerén: a Liverpoolnak kedvez a döntetlen a csúcsmeccsen

Gólnélküli döntetlennel ért véget a Premier League 30. játéknapjának csúcsmérkőzése a Manchester City és az Arsenal FC között – és egy mosolygós harmadik helyezettet produkált. Az Égszínkékektől hiányzott a szikrázó ötlet támadásban a többnyire kompakt Gunners ellen

A Premier League élvonalának izgalmas hármas csatájában a három címvédő – Arsenal, City és Liverpool – utolsó közvetlen párharca szerepelt a programban húsvét vasárnap. A nemzetközi szünet előtti utolsó bajnoki mérkőzésen az Égszínkékek és a Vörösök 1-1-es döntetlent játszottak, most pedig Pep Guardiola csapata az Ágyúsokat fogadta. A védő Walker azonban megsérült a nemzetközi úton, így Guardiola kénytelen volt megváltoztatni a kezdő XI-ét a Newcastle ellen 2-0-ra megnyert FA-kupa-negyeddöntőhöz képest: Aké a védelembe került a 33 éves játékos helyére. Ugyanakkor De Bruyne időben jelentkezett fittnek, és bekerült az első tizenegybe Doku (kispad) helyére.

Az Arsenalnál – amely a közelmúltban zsinórban nyolc bajnoki mérkőzést nyert – Mikel Arteta edző csak egy változtatást hajtott végre a Porto elleni 4-2-es büntetőpárbaj-győzelem után a Bajnokok Ligája 16. fordulójában. Gabriel Jesus a kezdőből állt be támadásban, Trossard a kispadra került. A brazil pedig rögtön meg is teremtette a mérkőzés első lehetőségét. A 8. percben Akanji rosszul ítélt meg egy keresztlabdát, Gabriel Jesus pedig mellel elvitte a labdát, de lövése csak mellé ment

Az Arsenal visszahúzódik – a Citynek hiányzik az ötlet

Miután az Arsenal a nyitó szakaszban magas presszinggel korai nyomást gyakorolt, az Ágyúsok egyre jobban visszahúzódtak. A Man City fokozatosan egyre inkább átvette a játék irányítását, és egy ponton 73 százalékos labdabirtoklással rendelkezett – de ezt nem tudta veszélyes lövésekké alakítani a mélyen és tömören játszó Gunners ellen, akik időnként egészen a saját büntetőterületükig visszahúzódtak. Aké lövését leszámítva, aki egy szögletet követően szabadon találta magát az ötméteres körzetben, de nem tudta elég pontosan elhelyezni a labdát (16′), alig volt veszély az Arsenal büntetőterülete előtt.

Akét aztán a 27. percben sérülés miatt le kellett cserélni. A rövid sérülésszünet láthatóan jót tett a vendégeknek, az Arsenalnak ezután sikerült ismét felszabadítani. Gabriel Jesus ismét kialakított egy támadó szögletet (31′), de egyébként a félidőig további lehetőségek ritkán adódtak

A második félidő nyitó szakasza nagyon hasonlított az elsőhöz. Az Égszínkékek egy többnyire kompakt Arsenal-blokk ellen szikrázó ötlet híján voltak, leszámítva Kovacic távoli lövését a kapu mellé (48′). Időnként azonban az Arsenal hamarabb támadott és labdavesztést kényszerített ki, aminek következtében Gabriel Jesus az öt méteres területen belülről kevéssel mellé lőtt egy lapos keresztlabdát (53′).

Haaland mellé lőtt – Ortega Moreno mentett

Mivel több cserével – többek között Doku és Grealish a feltűnésmentes Foden és Kovacic helyett – a City edzője, Guardiola ismét mindent beleadott a támadásokba. A hazaiak azonban továbbra is ritkán teremtettek igazi gólveszélyt.

Csak a hajrában volt mindkét oldalon egy-egy újabb jó lehetőség. Haaland egy sarokrúgás és egy fejes hosszabbítás után a túlsó kapufáról lőtt mellé (84′), nem sokkal később az ügyes Trossard próbálkozott egyedül éles szögből – Ortega Moreno, aki ismét Ederson helyett őrizte a City kapuját, a helyén volt (86′).

Így maradt a 0-0 a csúcsmeccsen – a nevető harmadik pedig a Liverpool. A vasárnap a Brighton ellen 2-1-re győztes Vörösök megelőzték a tabellán az Arsenalt, és 67 ponttal a tabella élére álltak. Őket követik az Ágyúsok 65 ponttal és a City 64 ponttal. A Premier League bajnoki címért folytatott verseny tehát továbbra is rendkívül izgalmas marad.

A hét folyamán mindkét csapat visszatér a Premier League-be: az Arsenal szerdán (20.30) a Luton Townt fogadja, míg a Man City ugyanezen a napon (21.15) az Aston Villával játszik.