csütörtök, május 2, 2024
HomeNBAA Celtics szétzilálta a Warriorst: 82 pont a nagyszünetben - 31 Nurkic...

A Celtics szétzilálta a Warriorst: 82 pont a nagyszünetben – 31 Nurkic lepattanó – Brunson megsérült

A Boston Celtics egyértelműen aláhúzta ambícióit, és darabokra szedte a Golden State Warriorst. A New York Knicks clevelandi győzelménél a vendégek játékosai közül csak néhányan maradtak állva a végére. Az NBA hétfő hajnalban

A rekordbajnok Boston Celtics 140:88-as győzelemmel tépte darabokra a Golden State Warriorst. A kaliforniai vendégek a tisztességes első percek után még a szünet előtt hátrányba kerültek, és a félidőben 38:82-es hátrányban találták magukat. A Celtics sorozatban tizenegyedik győzelmét ekkor már nem lehetett megakadályozni, vagyis a Dubs vezetőedzője, Steve Kerr korán pihentethette sztárjait.

Tökéletes születésnap Tatumnak

A Boston (48-12) számára ez volt a történelem legnagyobb szüneti előnye, a Warriors számára pedig a legnagyobb hátrány. „Ez egy nagyszerű születésnap volt” – összegzett a meccs után a most 26 éves Jayson Tatum, aki 27 pontot szerzett. Társa, Jaylen Brown az első két negyed után még 25 pontig jutott, és 29 ponttal zárt. Ez volt a Boston harmadik legnagyobb győzelme a klub 1946-os alapítása óta, a többi tisztább győzelem csak a 2018. december 8-i 133:77-es chicagói és a 2022. január 25-i 128:75-ös Sacramento elleni győzelem volt. Ráadásul a Celtics lett az első csapat a liga történetében, amely egy szezonban három meccset nyert 50 vagy annál több ponttal. A Celtics novemberben 155-104-re verte az Indianát, legutóbb pedig 136-86-ra a Brooklynt.

Hosszú arcok a vendégeknél (32-28). Curry mind a kilenc hárompontos kísérletét elhibázta (négy pont), és 17 perc játék után lefújta a találkozót. „Azt tették velünk, amit mi szoktunk az ellenfeleinkkel – mondta lehangoltan a szupersztár. Az öt kezdőjátékos közül senki sem ért el kétszámjegyű pontszámot.

Magic on six – Theis és a Clippers nyerte a védekező csatát

Máshol izgalmasabb volt, mint Bostonban. A Los Angeles Clippers Daniel Theis (négy pont, 13 lepattanó) vezetésével egy hajszálpontos, 89:88-as győzelmet aratott a Minnesota Timberwolves felett a csúcsrangadón. Kawhi Leonard (32) kiemelkedett az északiak védőcsatájában, a Los Angeles pedig csökkentette a különbséget a tabellán a konferencia második helyezettjével szemben nyugaton: a Clippers 38-20-ra, a T-Wolves 42-19-re áll.

Az Oklahoma City Thunder (42-18) a Phoenix Suns (35-26) 118-110-es győzelmével átvette a nyugati élmezőnyt. Shai Gilgeous-Alexander 35 ponttal ismét az OKC legjobbja volt, míg a Suns centere, Jusuf Nurkic 31 lepattanót szedett le (franchise-rekord, korábban 27 volt), ami 14 év óta a legjobb fogása.

A Mavs kikapott a Sixerstől – Banchero remekelt a Detroit ellen

A Dallas Mavericks és Maxi Kleber újabb kudarcot szenvedett a közvetlen playoff-kvalifikációért folytatott harcban. A Philadelphia 76ers (35-25) elleni 116:120 (51:56) volt a texasiak második veresége sorozatban. Kleber két pontot szerzett. A 38 pont, tizenegy lepattanó és tíz assziszt a topsztár Luka Doncictól nem volt elég. A texasiak 34-27-es mérleggel a nyugati nyolcadik helyen állnak.

Az Orlando Magic a világbajnok Franz és Moritz Wagnerrel még reménykedhet abban, hogy közvetlenül a rájátszásba jut. A floridai csapat egyértelműen 113:91-re (59:50) nyert a pincehelyzetben lévő Detroit Pistons (9-51) ellen, és 35-26-os mérleggel feljött a hatodik helyre a rájátszásban keleten. Franz Wagner 13, Moritz hat pontot szerzett. A legjobb pontszerző az All-Star Paolo Banchero (29) volt.

A New York Knicks (36-25) szintén közvetlen rájátszást érő helyet foglal el, de a Cleveland Cavaliers (39-21) elleni 107-98-as győzelmük sokba került. A legjobb ember, Jalen Brunson az első percben térdsérüléssel gyarapította csapata amúgy is teli sérültlistáját – a diagnózis még nem született meg. Isaiah Hartenstein nyolc ponttal, hét lepattanóval és nyolc assziszttal zárt. Brunson hiánya után a Knicks mindössze három cserejátékossal maradt a kispadon.