péntek, május 17, 2024
HomeBasketballA Bayern javított és legyőzte az Albát az Euroliga-indulásért

A Bayern javított és legyőzte az Albát az Euroliga-indulásért

Az FC Bayern München egyértelmű teljesítményjavulás után legyőzte a német rivális Alba Berlint a kosárlabda Euroligában. A világbajnok meggyőződhet

Az FC Bayern München nyerte a német párharcot a kosárlabda Euroliga nyitómérkőzésén az Alba Berlin ellen. Az új edző, Pablo Laso csapata csütörtök este 80:68 (36:44) arányban győzte le a fővárosi klubot, miután a térfélcsere után egyértelmű teljesítménynövekedést mutatott. A müncheniek legjobb pontszerzője a francia Sylvain Francisco volt 17 ponttal, Isaac Bonga pedig tizenegy ponttal és tíz lepattanóval. Louis Olinde és Johannes Thiemann egyenként tizenkét pontot szerzett az Albának.

A német világbajnok Bonga, Niels Giffey, Andreas Obst (mindannyian FC Bayern) és az Alba csapatkapitánya, Thiemann kitüntetése után különösen Bonga igazolta vb-formáját. A 23 éves játékos ismét kellemetlen ellenfél volt a védelemben, és távoli dobásaival is akcentusokat adott. A müncheniek 19:17-re nyerték az első fordulót. A második negyedben az erősen játszó Thiemann és Olinde egy-egy tíz pontjának köszönhetően egyértelműen a berliniek voltak a jobbak, és nyolcpontos előnnyel mentek a félidőre.

Az ekkor már dühösen játszó bajorok egy gyors 8:0-s futással felzárkóztak, és 25 perc után végül megfordították a meccset (50:46). Az újjáalakult berliniek túlterheltnek tűntek a szintén megújult müncheni csapat ellen. A francia Francisco végül egyértelmű 80:68-as győzelemre vezette a Laso csapatát.

Bayern München – Alba Berlin 80:68 (36:44)
Legjobb góllövők Bayern München: Francisco (17 pont), Bonga (11), Bolmaro (10), Booker (10).
Alba Berlin: Olinde (12), Thiemann (12), Thomas (11).