петък, май 10, 2024
HomeBasketballБайерн подобрява представянето си и побеждава Алба на старта на Евролигата

Байерн подобрява представянето си и побеждава Алба на старта на Евролигата

След явно подобрение в представянето си ФК Байерн Мюнхен побеждава германския си съперник Алба Берлин в баскетболната Евролига. Световните шампиони могат да убедят

ФК Байерн Мюнхен спечели германския двубой в откриващия мач на баскетболната Евролига с Алба Берлин. Отборът на новия треньор Пабло Ласо победи столичния клуб в четвъртък вечер с 80:68 (36:44) след явно повишаване на ефективността след смяната на крайните бранители. Най-резултатен за мюнхенци беше французинът Силвен Франсиско със 17 точки, а Исаак Бонга с единадесет точки и десет борби. Луи Олинде и Йоханес Тийман вкараха по дванадесет точки за Алба.

След отличията на германските световни шампиони Бонга, Нилс Гифи, Андреас Обст (всички ФК Байерн) и капитанът на Алба Тиеман, особено Бонга потвърди формата си от Световната купа. 23-годишният футболист отново беше неприятен съперник в защита, а освен това даде няколко акцента с далечното си хвърляне. Отборът от Мюнхен спечели първия кръг с 19:17. Благодарение на по десет точки на силните Тийман и Олинде берлинчани бяха категорично по-добрият отбор през втората четвърт и се оттеглиха на полувремето с осем точки преднина.

Баварците, които сега играеха яростно, успяха да намалят разликата с бърза серия от 8:0 и окончателно обърнаха мача след 25 минути (50:46). Новосформираните берлинчани изглеждаха преуморени срещу също толкова обновения отбор на Мюнхен. Французинът Франсиско изведе отбора на Ласо до категорична победа с 80:68 в края.

Байерн Мюнхен – Алба Берлин 80:68 (36:44)
Най-добри реализатори Байерн Мюнхен: Франсиско (17 точки), Бонга (11), Болмаро (10), Букер (10).
Алба Берлин: Олинде (12), Тийман (12), Томас (11)