hétfő, április 29, 2024
HomeLa LigaA Barcelona elveszíti de Jongot és a síró Pedrit - és lemarad...

A Barcelona elveszíti de Jongot és a síró Pedrit – és lemarad a második helyről

Vasárnap este Bilbaóban az FC Barcelona elszalasztotta a lehetőséget, hogy megelőzze a Gironát a tabellán, és felzárkózzon az ősrivális Real Madridhoz. Ráadásul ismét nőnek a sérülésgondok

A La Liga-címvédés egyre távolabb kerül az FC Barcelona számára. A katalánok vasárnap este nem tudták kihasználni a Real (csak 2:2 Valenciában) és a Girona (0:1 Mallorcán) botlásait. A regnáló spanyol bajnokot 0-0-s döntetlenre tartották Bilbaóban.

Az első félidő története könnyen elmesélhető – és ez az a történet, amit Xavi szívesen elmesélt volna. A Barcelona tisztességesen játszott idegenben, hátul elég stabilan állt, és többet birtokolta a labdát. De a katalánok nem alakítottak ki elég átütőerőt, és ami még rosszabb, két kulcsjátékost is elveszítettek: előbb de Jong csúnyán kificamította a bokáját, és eltorzult arccal kellett lecserélni (26′), majd Pedri könnyek között hagyta el a pályát – valószínűleg egy újabb izomsérülés miatt (45′).

Az első félidő egyetlen és legjobb (kettős) lehetőségét Fermin és Joao Cancelo szerezte. Előbb a joker (aki de Jong helyére állt be) nem tudta legyőzni a kapujából kirohanó Unai Simon kapust, majd Joao Cancelo próbálta kihasználni a spanyol válogatott kapus kockázatát egy távoli lövéssel – de előbb Unai Simon ért a labdához, mielőtt Yeray végül elütötte volna a labdát, mielőtt az átlépte volna a vonalat (31′).

Memlékezetes Getafe – Nehéz feladatok várnak ránk

A szünet után negyedórát kellett várni a mérkőzésre, mire a Copától tulajdonképpen elfáradt Bilbao egyre inkább magához ragadta a kezdeményezést. Az Athletic azonban nem jutott túl jó próbálkozásokon. Xavi több változtatást is eszközölt, többek között Joao Felixet is behozta. De ők is hiába vártak egy „zseniális pillanatot” a portugáltól.

A végén ez volt csak a Barcelona második 0-0-s döntetlenje a szezonban – a Getafe elleni szezon eleji null-nullás döntetlen után. Xavi azonban inkább a két sérült szakember miatt aggódhat. Különösen a közelgő mérkőzésekre való tekintettel: A Mallorca elleni pénteki hazai meccs után következik a Premier League 16. fordulójának visszavágója a Napoli ellen, mielőtt a katalánoknak március 17-én az Atletico Madriddal kell megmérkőzniük.