szombat, április 20, 2024
HomeLa LigaA Barça vezet a Real előtt a Bernabeuban - Aubameyang begyűjtötte a...

A Barça vezet a Real előtt a Bernabeuban – Aubameyang begyűjtötte a három pontot

A zsinórban öt elveszített Clasicót követően az FC Barcelona látványos revansot vett: A katalánok csúnya bemutatót tartottak a Real Madridnak a Bernabeuban. Mindenekelőtt Aubameyangot aligha lehetett kifogni.

Kilencven rendkívül egyoldalú perc után 0:4-et mutatott az eredményjelző a Bernabeuban – és a hazaiak tulajdonképpen jól jártak ezzel az eredménnyel. Tényleg el kellett gondolkodni azon, hogy ki játszik majd az Európa Liga negyeddöntőjében, és ki a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Az első félidő rövid története: két keresztpassz, két fejes, két assziszt Dembelé részéről, két helyezkedési hiba Alabától. Ez a tizenkét szó azonban különösen a Barcelona teljesítményének nem tesz igazságot, hiszen a katalánok feltűnően domináns teljesítményt nyújtottak a pályán a Bernabeuban. Az első esélyt a vezetés megszerzésére azonban az ellentámadásra leselkedő királyiak adták meg, de Fede Valverde nem tudta legyőzni ter Stegent (7.).

Dembelé két gólt szerez

A következő időszakban a Barcelona védekezésben még stabilabb volt, és a birtoklófocit játszva fárasztotta a Realt. A vendégeknek már a 12. percben vezetniük kellett volna, de Aubameyang óvatlanul kihagyott egy első osztályú lehetőséget. Nem sokkal később Ferran Torres lövése suhant el a jobb sarok mellett (18.). A Barça nyomott, és hamarosan meg is lett a jutalma: Dembelé megállíthatatlan volt a dribblivel, Alaba rosszul értékelte el a méretre készített keresztlabdáját, Aubameyang pedig fejjel 1-0-ra szépített (29.).
Az

Real kénytelen volt ragaszkodni a kontratámadáshoz – és majdnem meg is lett a jutalma, de Vinicius Junior eljutatta a labdát ter Stegen mellett, de nem jutott át a vonalon (36.). Egy perccel korábban Aubameyang egy ballábas lövéssel növelhette volna, ha nem kellett volna, az előnyt. A 2:0-s szünetbeli eredményt végül egy sarokrúgás biztosította be, amit Dembelé vajpuhán vitt középre, ahol Alaba rosszul ítélte meg – Araujo a levegőben volt mögötte és bólintott be (38.). Lehetett volna még rosszabb is, de Jordi Alba keresztlabdája a felszabadító Aubameyanghoz túl magasan szállt (44.).

Aubameyang történelmet ír

A Real edzője, Carlo Ancelotti taktikai trükkje csak rontott a helyzeten a térfélcserével, az olasz háromfős védelemre támaszkodott. Ezt kevesebb mint 30 másodperccel a kezdés után mutatták ki először, de Ferran Torres egyedül nem találta a kapu előtt a helyét.

Bár egy perccel később azonban Aubameyang szolgálta ki a spanyolnak a labdát – sarokkal! – és ezúttal kihasználta a lehetőséget, és 3:0-ra alakította az állást (47.). Alig négy perccel később Ferran Torres viszonozta a szívességet, Aubameyang pedig átemelte a labdát Courtois felett (51.). A gaboni történelmet írt: a 21. században még soha egyetlen játékos sem volt közvetlenül részese három gólnak az első Clasicóján.

Feszültség a bajnoki versenyben nem valószínű

A szurkolók hiába várták a Real visszatérését, ehelyett Aubameyang négy percen belül kétszer is kihagyta az 5:0-t (58., 62.). Ferran Torres és Dembelé is hasonlóan következetlen volt (64., 73.). Alaba a balszélső oldalváltás után szinte még mindig a Real legszembetűnőbb „támadójátékosa” volt (77., 79.).

A végén a Barcelona igazán kegyes volt, hogy csak 4:0 lett. A katalánok nyilatkozata azonban egész Európában visszhangra talál. Nem valószínű, hogy újabb izgalmak lesznek a bajnoki versenyfutásban – egy meccsel kevesebbet játszva a Barça kilenc ponton belülre kerülhet. A Real első számú riválisa, a Sevilla vasárnap 0-0-ra kikapott a Real Sociedad ellen – ez volt zsinórban a harmadik döntetlenjük.