szerda, május 15, 2024
HomeBasketballA Barça túl erős az erős Bayernhez

A Barça túl erős az erős Bayernhez

Vége a Bayern győzelmi szériájának az Euroligában. A müncheniek sorozatban három győzelem után kedd este nagy küzdelem ellenére 66:71 (29:28) arányban kikaptak a második helyen álló FC Barcelonától, és ismét lecsúsztak a rájátszást érő helyekről.

Az olasz edző, Andrea Trinchieri csapata 11:12-es győzelmi mérleggel a kilencedik helyen áll. A müncheniek legjobb pontszerzői Vladimir Lucic (16 pont) és Ognjen Jaramaz (15) voltak.

Az első negyedben mindkét védősor a középpontban volt. Tíz perc után a katalánoknak és az FC Bayernnek is csak kilenc pontja volt. A második harmadban kicsit gólzáporosabbá váltak a dolgok. Kiegyenlített mérkőzésen 29:28-as vendég vezetéssel vonultak az öltözőbe a vendégek.

Barça egy kis szünetet tart

A térfélcsere után a müncheniek eleinte jobbak maradtak, de a harmadik negyed végén meglepte őket az FC Barcelona. A házigazdák egy 8:0-s futással 33:37-ről 41:37-re fordítottak.

Az utolsó tíz percben maradt az egyenlők játéka. A müncheniek gyorsan megfordították a mérkőzést, és alig öt perccel a vége előtt 61-56-ra vezettek. Két perccel később azonban ismét a kétszeres Euroliga-bajnokok vezettek (63:61). A Trinchieri-csapat ebben a szakaszban nem tudta megfogni a Barcelona távoli dobóit a legjobb pontszerző Kyle Kuric (20 pont) körül.

A német élvonalbeli klub már csütörtökön (20:30/Magentasport) újra az Euroligában játszik a Maccabi Tel Aviv ellen.

FC Barcelona – Bayern München 71:66 (28:29)