четвъртък, май 9, 2024
HomeBasketballБарса твърде силна за силния Байерн

Барса твърде силна за силния Байерн

Серията от победи на Байерн в Евролигата приключи. След три поредни победи мюнхенският отбор загуби с 66:71 (29:28) от втория в класирането Барселона във вторник вечерта въпреки голямата борба и отново се измъкна от местата за плейофите.

Отборът на италианския треньор Андреа Тринчиери е девети с рекорд от 11:12 победи. Най-резултатни за отбора от Мюнхен бяха Владимир Лучич (16 точки) и Огнен Ярамаз (15).

През първото тримесечие и двете защитни линии бяха на фокус. След десет минути и каталунците, и ФК Байерн имаха само девет точки. През втория период нещата станаха малко по-целеустремени. С 29:28 гостите се прибраха в съблекалнята с малка преднина в един балансиран мач.

Barça продължава да се стреми

След смяната на полетата мюнхенци първоначално останаха по-добрият отбор, но в края на третата четвърт бяха изненадани от Барселона. Със серия от 8:0 домакините обърнаха резултата от 33:37 до 41:37.

В последните десет минути играта остана равностойна. Отборът от Мюнхен бързо обърна мача и малко под пет минути преди края излезе напред с 61-56. Две минути по-късно обаче двукратните шампиони в Евролигата отново поведоха (63:61). През тази фаза отборът на Тринчиери не успя да се справи с далечните стрелци на Барселона около топ реализатора Кайл Курич (20 точки).

Още в четвъртък (20:30/Magentasport) германският топ клуб ще играе отново в Евролигата срещу Макаби Тел Авив.

FC Барселона – Байерн Мюнхен 71:66 (28:29)

Най-добрият реализатор на Барселона: Курич (20), Миротич (13)
Bayern: Lucic (16), Jaramaz (15)