kedd, május 7, 2024
HomeFootball0:3 után 3:3 és győzelem a büntetőpárbajban: Kamerun elképesztő visszatérése

0:3 után 3:3 és győzelem a büntetőpárbajban: Kamerun elképesztő visszatérése

A harmadik helyért vívott mérkőzésen Kamerun szinte reménytelenül, 3:0-ra alulmaradt Burkina Fasóval szemben, de aztán a fékezhetetlen oroszlánok feltámadtak, és büntetőpárbajra kényszerültek. A házigazdák győztek a szétlövésben, és ezzel biztosították a torna békés befejezését.

Toni Conceicao kameruni edző kockáztatott, és egy szinte teljesen megújult csapatra támaszkodott a harmadik helyért vívott mérkőzésen. A legjobb támadók, Toko Ekambi és Aboubakar szintén a kispadon találták magukat. Ez a lövés visszafelé sült el, mivel a fékezhetetlen Lions elég szelídnek tűnt Yaoundéban.

A félig-meddig tisztességes kezdés után a játék megtört a favoritok számára, akiket aztán majdnem lerohant Burkina Faso. A Les Etalons Yago révén szerzett vezetést (24.), és a kameruni kapus, Onana hibájából is hasznot húzott (43.). Amikor a szünet után Ouattara 3-0-ra alakította az állást (49.), úgy tűnt, hogy a mérkőzésnek már vége.

Minden tiszteletem Aboubakarnak

Az utolsó szakaszban azonban Kamerun visszatért – és sikerrel. Előbb Bahoken bizonyult jó orrúnak egy szöglet után, és góljával 1:3-ra alakította az állást (71.), majd a csereként beállt Aboubakar előbb – szintén sarokrúgásból – megszerezte az egyenlítő találatot (85.), majd nem sokkal később a sokat ünnepelt 3:3-at (87.).

Ez a cél valószínűleg további viták tárgya lesz, mert Aboubakar nagyon enyhén meglökte ellenfelét, Ouattarát. Utóbbi aztán összeütközött a kapura rohanó Ouedraogóval, aki viszont elrepült a labda mellett. Aboubakar ezután az üres kapuba lőtt. A gólt a VAR hosszasan ellenőrizte és számolt (87.).

Így míg Aboubakar megszerezte nyolcadik gólját a tornán, és szinte biztosan ő lesz a góllövőlista élén, addig Burkina Faso kapusának, Ouedraogónak sérülten kellett lejönnie. Sawadogo bejött, és csak néhány percet kapott, hogy bemelegítsen a büntetőpárbajra. Sawadogo ezután nem tudott gyorsan reagálni, míg a kameruni Onana Touré elől mentett, és ezzel a harmadik helyre vezette csapatát.

Akárcsak az Egyiptom elleni elődöntőben (1:3), Kamerunnak is sorsoláson kellett átmennie, de ezúttal a lendület a házigazdák oldalán volt, köszönhetően a mérkőzés szeszélyes lefolyásának.