Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024
ΑρχικήEsports2 τίτλοι σε 20 ημέρες: Ο νέος παίκτης της Σεβίλλης κάνει το...

2 τίτλοι σε 20 ημέρες: Ο νέος παίκτης της Σεβίλλης κάνει το νταμπλ

Ο Nicolas Villalba θριάμβευσε στη La Liga FC Pro. Είναι ο δεύτερος τίτλος μέσα σε 20 ημέρες για τον Αργεντινό, ο οποίος εντάχθηκε στους Ανδαλουσιανούς μόλις τον Φεβρουάριο

Μια μέρα ορόσημο στη Σεβίλλη. Ενώ οι επαγγελματίες ποδοσφαιριστές της Ντέρμπι Σεβιγιάνο απέναντι στη Ρεάλ Μπέτις θέλουν να κάνουν το επόμενο βήμα για την παραμονή στην κατηγορία, ο eFootballer Nicolas Villalba παίζει αυτή τη στιγμή για τίτλους.

Έχοντας σηκώσει το κύπελλο μόλις πριν από είκοσι ημέρες, τώρα θα κατακτήσει το πρωτάθλημα La Liga FC Pro. Παρά την επιτυχία του στο Κύπελλο La Liga FC Pro, ο “Nicolas99FC” δεν ήταν απαραίτητα το φαβορί πηγαίνοντας στον τελικό γύρο. Ο Αργεντινός είχε προκριθεί στον τελικό γύρο με το πιο μικρό περιθώριο. Ήταν ισόβαθμος με τον Adrian Cifuentes της UD Las Palmas στον όμιλο Α, αλλά είχε καλύτερη διαφορά τερμάτων.

Αυτό ώθησε τον Villalba, ο οποίος προκρίθηκε στο eChampions League και στο Παγκόσμιο Κύπελλο χάρη στην επιτυχία του, να αλλάξει νοοτροπία, όπως αποκάλυψε σε συνέντευξή του στη διοργανώτρια: “Είδα κάθε παιχνίδι στον νοκ άουτ γύρο ως μια μεμονωμένη πρόκληση. Αυτό ήταν καλό για μένα. Αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο έπαιξα σίγουρα το καλύτερο παιχνίδι μου στο τουρνουά στον ημιτελικό”.

Ο Villalba κέρδισε σαφώς τον Daniel Fernandes με 7:2 στον ημιτελικό, αλλά ο δευτεραθλητής του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του 2022 δεν έδειξε και πριν από αυτό έλεος, καθώς δεν άφησε τίποτα να φανεί επιθυμητό και απέναντι στον Jacobo Chousa στον προηγούμενο γύρο. Μόνο ο αγώνας στον πρώτο γύρο ήταν κλειστός. Στη μονομαχία με τον πρώην Σεβίλλη David Sanchez, ο Villalba επικράτησε με 3:2.

Αναβάθμιση για την αναμέτρηση-Οκάμπος

Μια επιτυχία που σίγουρα θα ικανοποιήσει έναν ή δύο παίκτες της Football Ultimate Team (FUT) στην FC 24. Η EA SPORTS παρείχε ένα Showdown SBC για αυτόν τον αγώνα. Οι Lucas Ocampos και Lucas Robertone χρησιμοποιήθηκαν για την απεικόνιση αυτού του αγώνα μεταξύ της Σεβίλλης και της Αλμερία. Καθώς ο “Nicolas99FC” βγήκε νικητής από το ψηφιακό γήπεδο, το αντικείμενο του επτά φορές νικητή του Europa League αναβαθμίστηκε.

Παρεμπιπτόντως, το λάθος του εκδότη και του προγραμματιστή έχει πλέον επίσης διορθωθεί. Οι εικόνες των παικτών των αντικειμένων ανταλλάχθηκαν κατά λάθος – ο Ρομπετόνε κατέλαβε το αντικείμενο του Οκάμπος και το αντίστροφο.