събота, април 20, 2024
HomeLa LigaVesga контрира Oliver: дебютът на Сампаоли завършва с равенство

Vesga контрира Oliver: дебютът на Сампаоли завършва с равенство

В напрегнат мач ФК Севиля и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1. Севиля поведе в дебюта на Сампаоли като треньор с мълниеносен гол, но Веска изкупи вината на гостите през второто полувреме.

След фалстарт в първенството и поражение срещу Борусия Дортмунд в Шампионската лига ръководството на ФК Севиля дръпна шалтера миналата седмица и уволни Хулен Лопетеги. Треньорът беше заменен от Хорхе Сампаоли, който искаше да започне обрат още при дебюта си.

Oliver с мълниеносен старт

Домакините започнаха по-добре и бяха будни още от първата минута. В началото Билбао не беше в кондиция и допусна ранен гол: само след четири минути Долберг получи топката от Монтиел в наказателното поле, а връхлитащият Оливер я засече и завърши в левия ъгъл.

След следващата добра възможност за Севиля чрез Гомес (6) гостите възвърнаха спокойствието си и бяха по-стабилни в защита. Играта се изравни и едва в 25-ата минута Билбао имаше следващия си шанс, който заслужаваше да бъде споменат: финалът на Беренгер премина на сантиметри покрай десния стълб.

Билбао е твърде безобиден

Minuain (26.) и Berenguer (34.) пропуснаха обещаващи ситуации за гостите, преди Севиля да стане отново опасна в 40-ата минута: След грешка на Лекуе домакините извеждат Гомес на добра позиция, но той не успява да преодолее връхлитащия Унай Симон. Така на почивката се стигна до 1:0.

През второто полувреме играта се водеше предимно между шестнайсеторките, но дълго време шансовете за гол бяха малко. Въпреки че гостите контролираха играта все повече и повече, Атлетик не можеше да стане наистина опасен.

Весга поставя последната точка

Севиля, от друга страна, беше по-пасивна, отколкото през първите 45 минути, но продължаваше да създава завършващи положения. Най-добрият шанс пропусна Гомес, чийто мощен опит от 20 метра мина встрани от левия стълб (70-ата минута). Най-накрая гостите бяха възнаградени: удар на Де Маркос бе изчистен от Гудел само до краката на Веса, който от 20 метра стреля в долния ляв ъгъл с пълно разтягане, без да даде шанс на Дмитрович (73).

И двата отбора имаха шансове в заключителните етапи, като най-добрият от тях бе дело на жокера на Билбао Гарсия, чийто удар след красива комбинация премина малко над напречната греда (90-та минута). В крайна сметка нито един от двата отбора не успя да отбележи победен гол, така че срещата завърши 1:1.