четвъртък, април 25, 2024
HomeLigue 1PSG празнува внушителна победа благодарение на Меси, който дърпа конците

PSG празнува внушителна победа благодарение на Меси, който дърпа конците

Париж Сен Жермен празнува победа с 3:0 в Тулуза – победата можеше да бъде още по-голяма.

След разочароващото равенство 1:1 с AS Monaco PSG искаше да се върне на правилния път в Тулуза. Треньорът Кристоф Галтие разчиташе на най-големите си звезди Меси, Неймар и Мбапе в атака. В този двубой Париж несъмнено имаше по-голяма индивидуална класа и като цяло беше по-добрият отбор – с повече акции в играта и повече действия напред. Проблемът беше, че PSG трудно намираше мрежата и трябваше да се бори с блестящ вратар в лицето на Дюпе.

29-годишният играч направи няколко блестящи спасявания, но в крайна сметка не успя да предотврати загубата с 1:0 на почивката: Меси намери Неймар, който се озова на позиция в шестнайсеторката и вкара за 1:0.

Меси показва око

След почивката Дюпе отново блесна, когато извади от ъгъла мощен свободен удар на Меси (49-и). „Ла Пулга“ нямаше късмет при завършването, но пък блесна още повече като асистент. В 50-ата минута аржентинецът отлично получи дълъг пас от Верати и след това показа страхотна визия в наказателното поле, когато подаде на Мбапе – 2:0.

В крайна сметка това беше ранният решаващ гол, тъй като Тулуза, която се бореше, нямаше средства да оспори сериозно звездния ансамбъл на парижани. Вместо това домакините отново можеха да благодарят на вратаря си, че не загубиха още повече. Дюпе направи отлични спасявания срещу Витиня (61-ви) и Мбапе (73-ти). Малко преди последния съдийски сигнал обаче бившият играч на мюнхенци Хуан Бернат бе на мястото си, след като удар на Мбапе се удари в гредата и оформи крайния резултат 3:0 (90-ата минута).