четвъртък, април 25, 2024
HomeSerie AВлахович го прави отново - а Милик празнува перфектен дебют

Влахович го прави отново – а Милик празнува перфектен дебют

В наши дни Ювентус не блести с красота, а Старата госпожа по-скоро действа като хладнокръвен рекордьор от началото на Серия А. Точките са по-важни от есприта и зрелището. Точките са по-важни от стила и зрелището, а победата с 2:0 срещу Ла Специя потвърди това за пореден път.

Доминиращо по някакъв начин, представянето на Ювентус у дома срещу аутсайдерите Spezia Calcio със сигурност беше, но само в категориите на притежание, контрол на играта, предимства на терена. По отношение на играта обаче на Старата госпожа й липсваше много офанзивна сила, пробивна мощ или радост от завършването, точно както и в последно време (0:0 в Сампдория, 1:1 срещу Рома).

В крайна сметка стандартът донесе заслужената преднина на почивката – и то какъв стандарт: нападателят на Торино Влахович грабна топката, както го направи преди дни срещу „джалоросите“, за да я прати в горния десен ъгъл на вратата (9-ата минута). Бианконерите успяха да запазят преднината си, което им вършеше работа до края на първите 45 минути. Въпреки че гостите от Ла Специя от време на време опитваха да се насочат към вратата на Юве, където Перин влезе на мястото на контузения Шчесни (43-ата минута), това така и не стана опасно.

Гати и Бремер: не трябва да се преодоляват

След подновяването на играта само след няколко минути се появи копие на първото полувреме. И отново Ювентус направи само необходимото, като Кийн (46-и) и местният Мирети (53-и) вкараха голове. Като цяло обаче, от неутрална гледна точка, това вече беше слаб футбол, а включването на двамата атакуващи нови играчи Костич и ди Мария не помогна.

Въпреки това, тъй като нападателните усилия на аутсайдерите от Специя Калчо на практика не съществуваха, а защитата на Торино никога не беше оспорвана, бианконерите не можеха непременно да бъдат обвинявани за този стил на игра. Можете да го наречете умен и самоуверен, но той винаги е бил успешен.

Двамата нови централни защитници Гати (Фрозиноне) и Бремер (ФК Торино), който беше обявен за най-добър защитник в Италия през миналия сезон, се сработиха много добре и не допуснаха нищо нередно. Изглежда, че двамата бързо са се намерили в отсъствието на миналогодишните величия Киелини (преместен в Лос Анджелис), де Лигт (ФК Байерн) и Бонучи (мускулни проблеми).

Премиера за Milik

След това бе отбелязан още един гол: след кръст от Мирети, подписалият от Марсилия жокер Милик вкара за крайното 2:0 (90.+2) с хитър финал от завоя – страхотен дебют за нападателя, който за първи път облече екипа на Юве. Сигурна е и втората победа в четвъртия мач за сезона, което означава, че все още непобедените „бианконери“ (8 точки) са направили добър старт и са в комбинацията на върха.