kedd, március 19, 2024
HomeLigue 1A PSG fölényes győzelmet ünnepel a zsinórban húzott Messinek köszönhetően

A PSG fölényes győzelmet ünnepel a zsinórban húzott Messinek köszönhetően

Paris Saint-Germain 3-0-s győzelmet ünnepel Toulouse-ban – a győzelem lehetett volna még magasabb is.

Az AS Monaco elleni csalódást keltő 1-1-es döntetlen után a PSG Toulouse-ban szeretett volna visszatérni a helyes útra. Christophe Galtier edző támadásban a topsztárokra, Messire, Neymarra és Mbappéra támaszkodott. A Párizs kétségtelenül nagyobb egyéni klasszissal rendelkezett ebben a párharcban, és összességében jobb csapat volt – több játékrésszel és több előreívelő akcióval. A probléma az volt, hogy a PSG nehezen talált a hálóba, és egy zseniális kapussal, Dupéval állt szemben.

A 29 éves játékos többször is bravúrosan hárított, de végül nem tudta megakadályozni az 1-0-s hátrányt a szünetben: Messi találta meg Neymart, aki a tizenhatoson belül helyzetbe hozta magát, és gólt lőtt, így 1-0.

Messi szemet mutat

A szünet után ismét Dupé tündökölt, amikor egy erőteljes Messi szabadrúgást kotorta ki a sarokból (49.). A „La Pulga” befejezésével nem volt szerencséje, de asszisztadóként annál inkább tündökölt. Az 50. percben az argentin kiválóan vette át Verratti hosszú passzát, majd a büntetőterületen belül remekül látott, amikor Mbappét szolgálta ki – 2:0.

A végén ez volt a korai döntő gól, hiszen a küszködő Toulouse-nak nem volt eszköze arra, hogy komolyan kihívja a párizsi sztáregyüttest. Ehelyett a hazaiak ismét hálát adhattak kapusuknak, hogy nem kaptak ki még jobban. Dupé remekül védett Vitinha (61.) és Mbappé (73.) ellen. Nem sokkal a végső sípszó előtt azonban a korábbi müncheni játékos Juan Bernat volt az, aki a helyén volt, miután Mbappé lövése a kapufán csattant, és beállította a 3-0-s végeredményt (90.).