понеделник, май 20, 2024
HomeFootball"Mitro is on fire": Митрович с рекорд по голове

„Mitro is on fire“: Митрович с рекорд по голове

Александър Митрович сложи в джоба си поредния си гол: нападателят на Фулъм вкара срещу Питърбъро Юнайтед в сряда и вече има в джоба си единствения рекорд на Чемпиъншип за най-много голове през сезона.

Александър Митрович вкарва голове с главата си, които ще останат в историята: След като изведе страната си на Световното първенство в последната минута срещу Португалия преди почти три месеца, сърбинът изравни и рекорда на лигата за най-много голове в един сезон в Чемпиъншип с глава при победата с 1:0 в Хъл Сити на 12 февруари. Това беше 31-ият гол на нападателя на Фулъм за сезона – толкова е вкарвал само Иван Тони в историята на първенството.

Нападателят на Брентфорд обаче постави този рекорд едва в 46-ия и последен мач от миналия сезон. От друга страна, след мача с Хъл на Митрович му оставаха 16 мача, за да стане едноличен рекордьор. Като се има предвид квотата му, изглеждаше съмнително, че нападателят ще има нужда от толкова много мачове – а след това нямаше,

Митрович се е прицелил в промоцията

Въпреки че Митрович не успя да се справи с домакинския мач срещу Хъдърсфийлд Таун миналата събота (1-2), моментът вече беше дошъл. 27-годишният футболист вкара 32-ия си гол за сезона срещу Питърбъро Юнайтед, като реализира дузпа за 1:0 (28-ата минута). В 62-ата минута той добави 33-ия си гол.

Във Фулъм често се пее песента „Митро гори“, особено когато коравият сърбин вкара гол – и през настоящия сезон той със сигурност ще работи за удължаване на рекорда си, още повече че лондончани се нуждаят от неговите голове, за да реализират голямата цел – промоция.

В момента нещата изглеждат добре, преднината пред третия Борнемут е цели единадесет точки, а Фулъм има още един мач пред себе си.