четвъртък, май 9, 2024
HomeChampions LeagueРангник за Еланга: "Бих искал някои да го вземат за пример"

Рангник за Еланга: „Бих искал някои да го вземат за пример“

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от помощта на 19-годишен в Атлетико Мадрид, за да вземе потенциално ценно равенство във втория етап. Ралф Рангник беше пълен с похвали за Антъни Еланга след последния съдийски сигнал.

Накрая 19-годишният играч трябваше да го направи за Манчестър Юнайтед. В дългото и безобидно представяне на Атлетико Мадрид на „червените дяволи“ им липсваха съществени елементи в атака до заключителните етапи. Нямаше и следа от Джейдън Санчо, Маркъс Рахсфорд или Кристиано Роналдо, а хапливата защита на „колчонеросите“ изглеждаше твърде плашеща.

В защитен план Ман Юнайтед също не беше на висота, особено в първия пасаж. „Все още не мога да повярвам какво изиграхме през първото полувреме“, сподели Ралф Рангник пред „BT Sport“. Отборът му играе „без убеденост“ и „без необходимата агресивност“.

„Забавно е да го гледаш“.

75 минути го гледаха, преди Рангник да направи първата си промяна в атака. 63-годишният специалист замени Рашфорд с Антъни Еланга – и по този начин вкара изравнителния гол. 19-годишният швед се прояви решително още с първото си действие, като безпроблемно вкара в левия ъгъл пас на Бруно Фернандес.

Изравнителният гол на Еланга в 80-ата минута го превърна в най-младия голмайстор на Юнайтед в елиминационните етапи на Шампионската лига, а след това Рангник се възхити от него. „Забавно е да го гледаш. Иска ми се някои други играчи да го вземат за пример. Не защото прави всичко както трябва, а защото се забавлява на терена.“ Ясно послание към останалите служители на Рангник в нападение, които в сряда вечер избягваха всички ситуации един на един.

Еланга, както сам признава, е получил нареждане от Рангник да „сплаши“ защитата на Атлетико, когато влезе като резерва. Той искаше да бъде само „най-добрият играч на терена“. Младежът бе титуляр в мача за Юнайтед, а равенството 1:1 дава на „червените дяволи“ най-големи шансове да продължат напред във втория етап пред собствена публика. „По начина, по който вкарахме гола, трябва да играем срещу тях“, каза Рангник, който знае как иска Юнайтед да стигне до четвъртфиналите на 15 март.