вторник, май 14, 2024
HomeEsportsFC Pro Open: "Най-добрият в света"? "Tekkz" прави трагично завръщане

FC Pro Open: „Най-добрият в света“? „Tekkz“ прави трагично завръщане

Донован „Tekkz“ Хънт се нуждаеше от малко чудо, за да достигне до плейофите в турнира FC Pro Open в понеделник вечерта. Англичанинът тръгна на страхотно състезание за наваксване, което завърши драматично

„Чувствам се така, сякаш в момента съм най-добрият в света“, заяви „Tekkz“ през ноември. Той беше един от само двамата играчи, които спечелиха всичките седем мача на глобалния квалификационен турнир в Лондон – и по този начин се класира за FC Pro Open. Но реалността бързо застигна англичанина: Той завърши първия кръг на група D на дъното на таблицата със само една точка. Изоставайки с шест точки, Хънт трябваше да организира завръщане в историята.

Според собственото му изявление в понеделник вечерта той също е бил „нервен“ преди първия мач от втората половина на сезона. Проектът за завръщане щял да бъде „много, много труден“, за да се постигне едно от първите две места и да се влезе в плейофите. В откриващия двубой с „The1OS“ от Саудитска Арабия обаче нямаше и следа от нервност: „Tekkz“ доминираше над съперника си от самото начало и сложи голяма следа с победата с 9:0 – ловът започна.

Няма само един гол

Хънт изостана рано срещу Жулиен „Фума“ Пербал. Това обаче също не го извади от строя: до полувремето той обърна резултата до 3:1, като в крайна сметка победи французина с 6:2. Две победи бяха осигурени, като предстоеше да бъдат постигнати още две. Но „Tekkz“ все още имаше двама най-силни съперници пред себе си. Франческо Таглафиеро и първенецът Леви де Веерд чакаха да приключат груповата фаза.

Първият мач беше срещу италианеца „Obrun2002“. Хънт отбеляза ранен гол за 1:0, но това събуди и Таглафиеро: След като изравни малко преди почивката, последният отбеляза още два гола след почивката. Tekkz изведнъж падна с 3:1. Надеждите за класиране в плейофите избледняха и сега специалистът от Манчестър Сити се нуждаеше от три гола. Трябваше да се случи малко чудо – и Хънт се зае да го постигне.

В 69-ата минута той отбеляза изравнителния гол. След това ‘Tekkz’ натисна за дубъл, но си проправи път през защитата на Таляфиеро. Докато Хънт не се възползва от грешка в изграждането на съперника си в продължението на мача и не направи резултата 3:3 (90.+1). На часовника оставаше една минута – и „Obrun2002“ не пропусна да се разпише след изпълнението на началния си удар. В резултат на това ‘Tekkz’ беше математически елиминиран преди последния си мач.

‘RBLZ_Umut’ срещу de Weerd

Поради това неговият финален мач срещу ‘LevideWeerd’ беше само въпрос на престиж. Победата с 5:2 над холандеца осигури на Хънт единадесет точки и голова разлика +8 – по-добра от тази на ‘Obrun2002’, който в крайна сметка имаше три точки повече. Следователно един допълнителен гол в директния двубой щеше да осигури на „Tekkz“ продължаване напред. „В крайна сметка един лош ден ме провали“, написа той в X.

по отношение на слабата си първа половина на сезона след излизането си.
Междувременно

Де Верд и Таляфиеро бяха лъчезарните победители на деня – специален повод за италианеца: ‘Obrun2002’ си подари билет за плейофите на 22-ия си рожден ден. „Толкова съм горд от себе си и от изпълненията, които успях да направя“, каза италианецът в интервю след последния си мач. В крайна сметка група D беше „една от най-трудните“. ‘Obrun2002’ ще се изправи срещу Емре Йълмаз в четвъртфиналите на елиминационната фаза в събота.

Победителят в групата ‘LeviDeWeerd’ пък ще се изправи срещу Умут Гюлтекин от Лайпциг в последната осмица. Неговият съотборник Андерс Вейрганг ще се изправи срещу бразилеца Габриел ‘Йънг’ Фрейтас, а оставащият четвъртфинал е между ‘PHzin’ и ‘AbuMakkah’. Четиримата победители от този кръг и полуфиналистите ще си осигурят билети за Световното първенство на FC Pro през лятото. Отстраненият „Tekkz“ ще трябва да се класира чрез ePremier League.